II Zawody Łucznicze w Hufcu ZHP Ziemi Słupskiej

Jednym z zainteresowań wędrowników z 67 WDH „Pod Wiatr” z Hufca ZHP Ziemi Słupskiej jest strzelanie z łuku. Rok temu pojawił się pomysł, by to hobby rozpropagować i zaprosić do zabawy swoich przyjaciół. I tak odbył się pierwszy Turniej Łuczniczy o „Złote Kalesony”.

W tym roku,28 kwietnia odbyła się II edycja, w którym wzięła udział reprezentacja wszystkich środowisk Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „Mrówa” ze Słupska. Konkurencje podzielono na trzy kategorie. Pierwsza przeznaczona była dla zuchów, druga dla harcerzy, trzecia dla wędrowników i instruktorów. Każdy mógł spróbować swoich sił. Walka była zaciekła. Najwięcej emocji przyniosła część dla najstarszych. Wędrownicy i instruktorzy zamiast do jabłka, strzelali na przykład z jabłkiem na głowie. Do tego z półobrotu i z odległości wydawałoby się niemożliwej do trafienia.

Cała zabawa odbyła się gościnnie w zaprzyjaźnionym Dymnym Sadzie we Włynkowie. Gospodyni naszykowała stół pełen smakołyków, rozpieszczając tym dużych i małych. Ciasto z truskawkami, domowa lemoniada, kolorowe kanapeczki z małosolnym ogórkiem, dla każdego także kiełbasa z ogniska.

Gdy emocje sięgnęły zenitu, podniebienia zostały rozpieszczone, nadeszła pora na ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce w kategorii zuchy zajęła Iza Gąsiorowska, w harcerskiej Olek Kmita, a wśród starszaków Paula Ropelewska. Każdy otrzymał ręcznie wykonany medal ze skóry.

Impreza dobiegła końca. Organizatorzy zapraszają na kolejną odsłonę turnieju już za rok!

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Joanna Król
Komendantka Szczepu Drużyn Harcerskich
i Gromad Zuchowych „Mrówa”