INFORMACJA O ZAKOŃCZONYM PROJEKCIE EFS „W rodzinie siła – rozwój usług społecznych na obszarze Miasta Malbork i gmin sąsiednich” numer projektu RPPM.06.02.02-22-0055/17

W wyniku realizacji projektu „W rodzinie siła – rozwój usług społecznych na obszarze Miasta Malbork i gmin sąsiednich” numer projektu RPPM.06.02.02-22-0055/17 dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej 6 Integracja, Działania 6.2. Usługi społeczne, Poddziałania 6.2.2. Rozwój usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 zostało utworzonych 32 miejsca świadczenia usług wspierania rodziny dla dzieci i ich rodziców, w tym osób niepełnosprawnych, zamieszkałych  na obszarze gminy Miasto Malbork, gminy wiejskiej Malbork, gmina Nowy Staw, gmina Stare Pole, Sztum, gmina Miasto Tczew, Tczew istniejących po zakończeniu projektu.

W ramach projektu utworzone zostały 2 placówki wsparcia dziennego w formie podwórkowej dla 135 dzieci i młodzieży, w tym osób niepełnosprawnych. Usługi w placówce będą świadczone przez 19 wychowawców, z którymi podpisane są porozumienia o wolontariacie. Świadczone będą też inne usługi wsparcia rodziny w formie zdezinstytucjonalizowanej służące zarówno dzieciom, rodzicom, jak i całym rodzinom, w tym zakresie wsparcie rodziny świadczone będzie przez 13 specjalistów: 3 psychologów 4 pedagog 1 praca socjalna, 1 logopeda, 2  prawnik, 2 socjoterapia.

Wychowawcy prowadzący grupy podwórkowe spełniają wymogi określone w art. 26 ust 1 pkt 2 ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 821 ze zmianami) czyli posiadają co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe i udokumentowane co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi;

Trwałość będzie utrzymana  do dnia 31 grudnia 2025 r.

Osoby zainteresowane skorzystaniem ze wsparcia mogą kontaktować się z:

ZHP Chorągiew Gdańska,

Adres:  ul Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk