IX Zlot Wędrowników JOTT

Kategorie:
Data publikacji:

W sobotę odbył się już IX Zlot Wędrowników Chorągwi Gdańskiej Jamboree On The Trail – rzecz jasna w tym samym czasie co JOTT na całym świecie. Jest to czas, w którym wędrownicy w Polsce i skauci na całym świecie wędrują ze swych stron do jednego miejsca, by u celu wędrówki wspólnie spotkać się przy ognisku.

W tym roku uczestnicy JOTTa mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących medycyny na polu walki, teatru, muzykoterapii oraz w zajęciach wspinaczkowych. Nie mogło się obyć bez ogniska, przy którym patrole podzieliły się swoją trasą wędrówki oraz przeżyciami. Tegoroczną niespodzianką był recital panów z Męskiego Chóru „Zawisza”, którzy umilili nam czas spędzony przy ognisku, grając szanty i opowiadając swoje historie. Wędrownicy mogli także spędzić czas w kawiarence, zjeść naleśniki czy tosty, które dzielnie wypiekali Akademicy z GHKA „Flavio Note”, pograć w przeróżne gry, zrobić sobie zdjęcie polaroidem i puścić muzykę z kaset. Wszystko odbywało się w klimacie lat 90-tych, kiedy to kreował się ruch programowo metodyczny „wędrownictwo”.

Rano najwytrwalsi ruszyli na plażę na wschód słońca, gdzie nastąpił ważny moment dla Referatu Wędrowniczego. Pożegnaliśmy Piotrka Koperę, który jako członek Referatu przez wiele lat wkładał całe swoje serce w to, by wędrownictwo mogło rozkwitać. Ale najważniejsze, nowym szefem Referatu został Paweł Spychalski, któremu sznur przekazała Karolina Kornas.

Oprócz tego konkurs na trasę najlepszej wędrówki wygrał patrol Szyszki z Hufca Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa, który otrzymał specjalną statuetkę przechodnią. Za rok trafi ona do kolejnego patrolu, który na nią zasłuży.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Klaudia Klębowska
Komendantka IX JOTT
Chorągwi Gdańskiej ZHP

Działanie sfinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

Start Hufca Starogard Gdański

Hufiec ZHP Starogard Gdański rozpoczął rok harcerski biwakiem w Pelplinie, który odbył się w dniach 11-13.10.2019. Drużyny dzielnie pokonywały różnego rodzaju zadania i rywalizowały o

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl