Jesienna Akcja Kształceniowa 2018

Kategorie:
Data publikacji:

Wielkimi krokami nadchodzi JAK – Jesienna Akcja Kształceniowa! W najbliższym czasie zapraszamy na:
-Kurs Kadry Kształcącej,
-Kurs Podharcmistrzowski „Spoiwo 4”,
-Kurs Kadry Programowej i Namiestników “Argonauci”.
-Kursu 35+,
-warsztatów Lider+ moduł I,
-warsztatów Lider+ moduł II.

Informacje o tych kursach można znaleźć poniżej.

Wszystkie kursy zostały dofinansowane ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018 w ramach projektu „Zrób to! – zwiększenie udziału młodzieży w tworzeniu polityk publicznych”, a składki zadaniowe pokrywają koszty nieujęte w ofercie.

 

Kurs Kadry Kształcącej


Umożliwi Ci on poznanie tajników kształceniowego świata. Skupimy się na esencji harcerskiego kształcenia poprzez to, co w harcerstwie najprostsze a zarazem najlepsze – metodę harcerską. Po dwóch kursowych biwakach będziesz posiadał kompetencje umożliwiające zdobycie BOKK. Dla chętnych kurs może być rozszerzony o praktykę kształceniową we własnym środowisku oraz biwak podsumowujący, po którym zdobędziesz kompetencje umożliwiające zdobycie SOKK. Przeżyjmy ten kurs razem 😉

Kurs odbędzie się w formie dwóch biwaków:
30 listopada – 2 grudnia 2018 roku – w Domu Harcerza w Gdańsku,
1-3 lutego 2019 roku – na terenie województwa pomorskiego.
Uczestnictwo w dwóch pierwszych biwakach umożliwia zdobycie Brązowej Odznaki Kadry Kształcącej. Osoby chcące zdobyć Srebrną Odznakę Kadry Kształcącej zachęcamy do odbyciu praktyki przy organizacji kursu przewodnikowskiego lub drużynowych we własnym środowisku i uczestnictwa w czerwcu lub wrześniu (termin do ustalenia) w biwaku podsumowującym praktykę i zawierającym treści niezbędne do zdobycia SOKK.

Koszt: 110zł dla instruktorów Chorągwi Gdańskiej, 250zł dla instruktorów z innych chorągwi.

Uczestnicy:
Uczestnikiem kursu może zostać osoba, która:
– jest członkiem ZHP (ma opłacone składki członkowskie oraz wpis do systemu ewidencji ZHP),
– jest instruktorem z otwartą próbą na stopień podharcmistrza lub zamiarem otwarcia próby,
– dokonała terminowego zgłoszenia i odpłatności za kurs.
Uwaga! W razie niespełnienia któregoś z warunków warto skontaktować się z komendą kursu.

Link do zgłoszeń: https://tiny.pl/gb4dn
Pełen regulamin kursu: https://tiny.pl/gbvpb

Kurs podharcmistrzowski „SPOIWO 4”


KURS „SPOIWO 4” to czwarta edycja biwakowego kursu podharcmistrzowskiego, który organizowany jest przez zgrane grono kadry kształcącej z naszej chorągwi. Czym właściwie jest to „spoiwo” – uczestnicy dowiedzą się podczas kursu. Dotychczas każdy wcześniejszy kurs sam odpowiadał na to pytanie w swój własny sposób. Zadbamy o to aby kurs był nie tylko wyjazdem, ale stał się przeżyciem.

Terminy:
I złaz: 26.10 – 28.10.2018 – Harcerski Ośrodek Morski w Pucku
II złaz: 30.11 – 2.12.2018 – Dom Harcerza w Gdańsku
III złaz: 11.01 – 13.01.2019 – Baza Hufca Sopot w Leśnej Hucie

Koszt: 200zł dla instruktorów Chorągwi Gdańskiej, 300zł dla pozostałych członków ZHP
Ostateczny termin zgłoszeń: 12 października 2018 r.
Termin wpłaty składki zadaniowej: 22 października 2018 r.

Uczestnicy:
– Liczba uczestników: min. 12 osób, max 20 osób
Wymagania:
– otwarta próba podharcmistrzowska lub otwierana najpóźniej w czasie do drugiego złazu kursu,
– przesłanie ankiety aplikacyjnej,
– przesłanie swojego własnego harcerskiego cv (jedna strona A4 zawierająca m.in. informację dot. najbardziej szalonej rzeczy, którą kandydat chciałby w życiu zrobić, a zabrakło dotychczas odwagi, czasu itp.; informację o marzeniach i tym, czym mógłby i chciałby się podzielić; cv powinno być okraszone aktualnym pozytywnym zdjęciem w mundurze),
– wykonanie plakietki kursu.

Link do zgłoszeń: https://tiny.pl/gb295
Pełny regulamin: https://tiny.pl/gb2fp

 

Kurs Kadry Programowej i Namiestników “Argonauci”


Tym razem starożytni Argonauci wyruszyli w trudną i ambitną wyprawę po mityczne… Srebrne Runo! Czym ono jest? To wszystko, bez czego nie można mówić o pracy harcerskiej i o czym musimy pamiętać podczas pełnienia funkcji programowca i namiestnika. To dobry program drużyn, to wsparcie drużynowych i praca w zgodzie z metodykami. Jak to osiągnąć? Jak wybrać dobrą drogę? Jak nie rozbić się o skały wszystkiego, co ciąży obecnie na drużynowych? Zapraszamy na wspólną wyprawę w ramach kursu kadry programowej i namiestników. Celem naszej podróży podczas kursu będzie przygotowanie uczestników do pracy w zespole programowym hufca i pełnienia funkcji namiestnika.

Terminy:
I złaz: 30.11-2.12.2018 : Dom Harcerza
II złaz: 4.01-6.01.2019: teren województwa pomorskiego

Koszt: 100zł dla instruktorów Chorągwi Gdańskiej, 250zł dla instruktorów spoza
Ostateczny termin zgłoszeń: 10 listopada 2018 r.
Termin wpłaty składki zadaniowej: do 19 listopada 2018 r.

Uczestnicy:
– Liczba uczestników: min. 10 osób, max 18 osób
Wymagania:
– otwarta próba phm. i 2 lata doświadczenia na funkcji drużynowego lub stopnień phm.,
– rekomendacja komendanta hufca.

Link do zgłoszeń: https://tiny.pl/gb61v
Pełen regulamin kursu: https://tiny.pl/gb61s

Kurs 35+

Zapraszamy na kurs 35+, który wprowadzi Cię w tajniki pracy metodą harcerską i pozwoli odczuć jej działania na własnej skórze!

Pełny regulamin kursu: https://tiny.pl/gznzt
Link do zgłoszeń: https://tiny.pl/gznb2

 

LIDER + – MODUŁ I „KIEROWANIE LUDŹMI W PRAKTYCE”

Moduł I KIEROWANIE LUDŹMI W PRAKTYCE obejmuje swoim zakresem takie zagadnienia jak: efektywna komunikacja, kierowanie ludźmi, motywowanie, zastosowanie technik liderskich w praktycznych sytuacjach wymagających kierowania współpracownikami i zespołami, zastosowanie w kierowaniu zespołami instruktorskimi narzędzi zawartych w systemie pracy z kadrą.

Pełen regulamin kursu: https://tiny.pl/gz9fz
Link do zgłoszeń: https://tiny.pl/gz9dl

LIDER + – MODUŁ II „MOTYWOWANIE W DZIAŁANIU”

Moduł II MOTYWOWANIE W DZIAŁANIU, który odbędzie się w terminie 26-27 stycznia 2019 roku, kierowany jest do absolwentów części I. Poznamy na nim praktyczne umiejętności z zakresu: motywowania i budowania zaangażowania, budowania synergicznych zespołów, expose lidera, reagowania na zastrzeżenia, zarządzania konfliktem i jego mediacji, zwracania uwagi i korygowanie, komunikowania decyzji, rozmowy kontrolnej.

Pełen regulamin kursu: https://tiny.pl/gz9f3
Link do zgłoszeń: https://tiny.pl/gz9f1.

 

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl