Kolejny Rajd Rodło za nami

Kategorie:
Data publikacji:
Na rynku w Starogardzie Gdańskim miał swój finał XXIX Harcerski Rajd RODŁO organizowany przez Chorągiew Gdańską ZHP. Rajd odbywał się w dniach 23-26 maja 2013. Uczestnicy w tym czasie przemierzali trasy odpowiednie dla swojej grupy wiekowej i zainteresowań.
 
   
  Na trasie kajakowej…
Harcerze mogli wybrać szlaki wytyczone przez organizatorów w ramach pięciu tras zorganizowanych, mieli także również możliwość zorganizowania własnej trasy zaplanowanej tak, aby miała swój finał w Starogardzie Gdańskim.

Uczestnicy rajdu wedrowali ziemią kociewską na różne sposoby. Realizowali podczas wedrówek indywidualny program. Oprócz zadań, które czekały na szlaku harcerze musieli się zmierzyć z niełatwymi warunkami pogodowymi, które dały się szczególnie we znaki wodniakom. Ci z powodzeniem stawili czoła niekorzystnej aurze.

    
 Przyszły rycerz  
Pogoda pokrzyżowała też plany odnośnie spotkania uczestników przedsięwzięcia na grodzisku w Owidzu. Pokazy rycerskie i koncert zostały przeniesione na dziedziniec i pod dach Publicznego Gimnazjum nr 2 w Starogardzie Gdańskim, co oczywiście nie przeszkodziło w wyśmienitej zabawie.
 
  
    Apel na starogardzkim rynku
W tym roku propozycją programową Chorągwi Gdańskiej ZHP jest poznawanie Bohaterów harcerskiej wspólnoty: Marii Hrabowskiej, Alfa Liczmańskiego oraz bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Obowiązkowym zadaniem przedrajdowym dla każdego patrolu uczestniczącego w przedsięwzięciu było wykonanie „Prezentu dla Bohatera”.

Harcerski Rajd RODŁO to tradycyjne przedsięwzięcie Chorągwi Gdańskiej ZHP organizowane od 1984 roku przez środowiska harcerskie. Celem rajdu jest propagowanie idei wędrowania po ziemi pomorskiej, poznawanie jej piękna. Chodzi też oczywiście o to, aby spotkać się w niepowtarzalnej atmosferze w harcerskim gronie.

phm. Janosz Józefczyk
Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl