Komunikat dotyczący odwołania wydarzeń zaplanowanych na 12.05.2019 r. w sali kinowej w Domu Harcerza

Gdańsk, 12.05.2019 r.

Wszystkie wydarzenia zaplanowane na 12 maja 2019 r. w sali kinowej Domu Harcerza w Gdańsku zostały odwołane z przyczyn technicznych, w tym projekcja filmu „Tylko nie mów nikomu”.

Właścicielem Domu Harcerza jest Chorągiew Gdańska ZHP, jednak na podstawie umowy wynajmem sal oraz dbaniem o bezpieczeństwo i kwestie techniczne w budynku zajmuje się firma zewnętrzna. ZHP nie miał żadnego udziału w podjęciu decyzji o odwołaniu projekcji filmu. Nie byliśmy na miejscu w momencie, kiedy zgłoszona została awaria, informacji udzielał przedstawiciel firmy zewnętrznej zajmującej się rezerwacjami sal w Domu Harcerza.

Firma zewnętrzna współpracująca z ZHP  w zakresie wynajmu sal prowadzi rejestr rezerwacji i podejmuje decyzje o odwoływaniu wydarzeń ze względu na bezpieczeństwo bądź awarie techniczne. W związku z dużą liczbą rezerwacji nie śledzimy codziennie wydarzeń zaplanowanych w Domu Harcerza przez osoby zewnętrzne. W poniedziałek zostaną podjęte próby usunięcia awarii, by sala kinowa mogła wrócić do codziennego użytkowania.

phm. Aleksandra Guzik
Rzeczniczka prasowa