Komunikat w sprawie sytuacji na bazach obozowych Chorągwi Gdańskiej ZHP [Aktualizacja: 15.07.2021r.]

Komunikat w sprawie sytuacji na bazach obozowych Chorągwi Gdańskiej ZHP [Aktualizacja: 15.07.2021r.]

Informujemy, że aktualnie sytuacja na wszystkich harcerskich bazach obozowych Chorągwi Gdańskiej jest stabilna, trwają inspekcje terenów. Komendanci obozów są w stałym kontakcie z właściwymi służbami.

W nocy 14/15 lipca ze względu na bardzo gwałtowne burze podjęto decyzję o ewakuacji Harcerskiej Bazy Obozowej Skrzynia w Gminie Osiek, harcerze przeszli do stałych budynków pobliskiego ośrodka. Nad ranem ze względu na licznie połamane drzewa na terenie bazy podjęto decyzję o zakończeniu trwających wypoczynków i powrocie dzieci do domów.

Harcerska Stanica Obozowa w Olpuchu w nocy ewakuowana została do budynku szkoły w Wielkim Klinczu. Wszyscy uczestnicy są bezpieczni i wracają na teren bazy.

Pozostałe obozy nie wymagały ewakuacji. Komendanci obozów na bieżąco reagowali na zmieniającą się sytuację pogodową. Harcerze czasowo przenieśli się z namiotów do stałych zabudowań na terenie baz. Obecnie wrócili do namiotów.

hm. Anna Bąk
Członek Komendy Chorągwi Gdańskiej ds. komunikacji

fot. Agnieszka Madetko-Kurczab / ZHP