KU GWIAZDOM NA KAJAKACH

Kategorie:
Data publikacji:

Harcerze kochają spływy kajakowe. Uczestnicy projektu „ Ku Gwiazdom” mają już w tym też doświadczenie. Pierwszy spływ kajakowy odbył się rzeką Brdą. Na szlak Żołna – Folbryk wyruszyło 50 osób. Nad ich bezpieczeństwem czuwało 3 ratowników i instruktor-pilot z firmy „Zimny Włodek”. Płynęliśmy przepięknym leśnym odcinkiem, który dawał cień i odrobinę chłodu w ten upalny dzień. Po drodze zatrzymaliśmy się na krótki popas w miejscowości Nowa Brdą – kiełbaski z ogniska i chłodne napoje. To z tej miejscowości w 1953 roku wyruszył na swą pierwszą kajakową wędrówkę Jan Paweł II – co upamiętnia kamienny obelisk. Druga część spływu odbyła się wśród łąk i licznego wodnego ptactwa: łabędzi krzyżówek, łysek, czapli i kormoranów. Finał spływu był przez nowicjuszy mocno wyczekiwany bo na dłoniach pojawiły się pierwsze pęcherze. Nad całością czuwała Aleksandra Sikorska z Hufca ZHP Miastko o ogromnym doświadczeniu w organizacji spływów kajakowych.

Monika Deja z Hufca ZHP Bytów zorganizowała kolejny spływ kajakowy na trasie rzeki Słupi, która okazała się pełna niespodzianek.  Polecamy trasę Gałęźnia Mała Leśny Dwór dla osób lubiących przygodę.

Wyczerpanych kajakarzy pokrzepiła słodka drożdżówka. W autokarze pomimo zmęczenia były śpiewy śmiech i deklaracje że chętnie wrócą za rok na szlak kajakowy. A więc do zobaczenia na wodniackim szlaku.

Projekt „Ku Gwizdom” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Tekst: Aleksandra Sikorska, Marcin Gonia

Zdjęcia: Aleksandra Sikorska, Monika Deja

  

  

    

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

XVII Mistrzostwa Pływackie

Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Gdańskiej ZHP.Znowu.To już XVII edycja.Ta sama lokalizacja, ci sami organizatorzy, ta sama pizza. Odgrzany kotlet? Absolutnie nie!Mimo stałych elementów w tym roku

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl