KU GWIAZDOM ŻEGLUJ Z PITAGORASEM

Kategorie:
Data publikacji:

KU GWIAZDOM ŻEGLUJ Z PITAGORASEM

30 września 2018 nad pięknym Jeziorem Bobęcińskim zakończyły się zajęcia praktyczne kursu żeglarskiego  „ Żegluj z Pitagorasem”.  W kursie brali udział uczestnicy projektu „Ku Gwiazdom”, realizowanego na terenie powiatu bytowskiego. Od 31 sierpnia w parę weekendów 22 osobowa grupa dzieci i młodzieży łapała wiatr w żagle i uczyła się podstaw manewrowania żaglówkami typu Optymist i Omega. Aura uczestnikom sprzyjała, mogli żeglować w słońcu i przy pięknej wrześniowej pogodzie.  Przeszli również szkolenie teoretyczne, dzięki któremu podnieśli swoje kompetencje matematyczne przekładając praktykę żeglarską na wzory matematyczne. Szlifować tą wiedzę będą w czasie śródrocznych zajęć podnoszących wiedzę matematyczną. Nauczyli się również węzłów żeglarskich i wykorzystywania ich podczas cumowania i takielunku.  W ostatnim dniu kursu uczestnicy wraz ze swoimi rodzicami włączyli się w coroczną akcję sprzątania jeziora Bobięcińskiego i jego brzegów. Uczestnicy otrzymali na zakończenie kursu certyfikaty. Mamy nadzieję, że kurs rozbudził w nich żeglarskiego bakcyla i jeszcze nie raz zawitają na pokładzie.

Projekt ku gwiazdom – aktywne wsparcie dla dzieci i rodzin poprzez rozwój usług społecznych w Miastku i Bytowie jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tekst: Aleksandra Sikorska, Marcin Gonia

Zdjęcia: Aleksandra Sikorska

           

 

 

 

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl