Kurs Komend Hufców Chorągwi Gdańskiej zakończony

Kategorie:
Data publikacji:
W miniony weekend zakończył się ostatni złaz Kursu Komend Hufców, organizowanego przez Macierzystą Akademię Kształcenia w ramach Jesiennej Akcji Szkoleniowej. Brali w nim udział komendanci i członkowie komend 10 hufców naszej Chorągwi. 
 
Spędziliśmy ze sobą 3 złazy. Pierwszy w Domu Harcerza, gdzie w sercu miasta omawialiśmy sprawy kształcenia i pracy z kadrą – czyli te, które powinno być zawsze w centrum pracy komendy hufca. Rozmawialiśmy o motywowaniu, dbaniu o relację, rozwiązywaniu konfliktów i o tym co najważniejsze, czyli dbaniu o wspólnotę hufca. 
 
Nstyczniowy weekend wybraliśmy się do Leśnej Huty, gdzie z dala od zgiełku i codziennego życia skupiliśmy się na sprawach organizacyjnych, promocyjnych i programowych. Skrupulatnie planowaliśmy pracę naszych komend na cały rok, dzieliliśmy się programowymi wydarzeniami naszych hufców. Tam też przy ogniu kominka spędziliśmy wieczór z Komendą Chorągwi, rozmawiając i dyskutując na różne tematy hufcowe
 
trakcie ostatniego złazu gościliśmy w Hufcu Gdynia, gdzie przy szumie fal i widoku horyzontuanalizowaliśmy sprawy finansowe i kwatermistrzowskie naszych hufcówWymienialiśmy się doświadczeniami w kwestiach pozyskiwania dotacji i środków. 
 
Już od pierwszego złazu między uczestnikami wywiązała się niesamowita atmosfera, taka której nie da się opisać słowamiGdy w trakcie pierwszego świeczkowiska wyrażaliśmy swoje oczekiwania dotyczące nadchodzących 4 lat kadencji, padło między słowami zdanie, że chcielibyśmy, aby wśród komendantów i komend zapanowała “Komendancka Sztama”! Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że taka sztama i nić porozumienia wywiązała się już od pierwszych wspólnych chwil
 
NASZ Kurs Komend Hufców się zakończył, każdy z nas wyruszył w swój rejs, jednak to co w trakcie powstało, trwa nadal i będzie trwało przez najbliższe 4 lata.
 

Z harcerskim pozdrowieniem, Czuwaj!
pwd. Patrycja Misiołek
Komendantka Hufca ZHP Sopot

Uczestniczka kursu

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl