Las zasadzony, serce rośnie!

W ubiegłą sobotę, 20.10.2018 r., na terenie Nadleśnictwa Lipusz zasadzony został las w kształcie wielkiego Godła Polski. W akcji wzięło udział ponad tysiąc harcerek i harcerzy z całej Chorągwi.

Przygotowania do wydarzenia trwały od czwartku, gdy Inspektorat Harcerskiej Służby Zabezpieczenia rozpoczął pierwsze działania. Sobotni poranek przywitał przybyłych instruktażem ze strony pracowników Lasów Państwowych, od 13:00 zaś mogli dołączać się przybyli goście.

Pouczająca i inspirująca akcja pokazała, jak wielką siłę mają harcerki i harcerze na Pomorzu.

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Jacek Grzebielucha