„Lumos” magiczne zimowisko Hufca Sopot

Kategorie:
Data publikacji:

Przez 6 dni zuchy, harcerze, harcerze starsi łącznie około 130 uczestników zdobywało wiedzę i umiejętności niezbędne młodym czarodziejom ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

W tym roku, kadra zimowiska tworząc jego program postawiła na poszerzanie wiedzy na temat ochrony środowiska i dbania o naszą planetę, czyli m.in pochyliliśmy się nad tym czy faktycznie plastik jest taki zły? Harcerze starsi już doskonale wiedzą, że nie, ale należy go odpowiednio recyklingować i wykorzystywać. O czym koniecznie trzeba pamiętać przy segregacji śmieci? Jest wiele wyjątków np. plastikowe opakowania po lekach powinny trafić do śmietnika oznaczonego jako resztkowe lub zmieszane, a te w których są jeszcze leki koniecznie do apteki. Co można stworzyć ze śmieci? Czyli upcykling przydatny w codziennym życiu, np. pojemniki z plastiku, czy karmniki z tetrapaków i wiele innych.

Oprócz poszerzania wiedzy i świadomości o tym jak dbać o środowisko nie zabrakło też zabawy na łyżwach i basenie, wielu gier i zdobywania nowych zuchowych i harcerskich umiejętności. Udało nam się też odwiedzić Słupsk, a tam powędrować szlakiem Niedźwiadków, legend słupskich a nawet wejść na wierze Ratusza i spojrzeć na wszystko z góry.

Zimowiska Hufca Sopot nie obyłoby się bez kształcenia, jak co roku odbył się kurs zastępowych i przybocznych. Przez 6 intensywnych dni 17 kursantów zdobywało niezbędną wiedzę, aby w niedalekiej przyszłości objąć nowe funkcje w swoich zastępach i drużynach.

Do domów wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi. Kolejna niezapomniana przygoda za nami!

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl