Malbork zdobyty!

W słonecznym Malborku w samo południe, 20 maja 2012 r., zakończył się uroczystym apelem XXVIII Harcerski Rajd Rodło. Wcześniej uczestnicy wraz z Komendantką Chorągwi Gdańskiej ZHP hm. Hanną Piotrowską wzięli udział w Mszy św. koncelebrowanej przez kapelana Chorągwi.

Apel zakończeniowy
Uroczystość rozpoczęła się od pokazu grających fontann, w które wszyscy mieli ochotę wskoczyć z powodu panującego skwaru. Poźniej nastapiło podsumowanie czterech dni wędrówki. Dzięwieciu trasom XXVIII Harcerskiego Rajdu Rodło organizowanego przez Komendę Chorągwi Gdańskiej ZHP towarzyszył atrakcyjny program – kajaki, ceremoniał wojskowy, ratownictwo, przyroda, ekologia, teatrzyki zuchowe, zadania problemowe, gry terenowe… Niezwykłą atrakcją było to, że 19 maja harcerze i zuchy mieli okazję uczestniczyć w Europejskiej Nocy Muzeów. 200 osób mogło za darmo zwiedzić Zamek w Malborku.

Najstarszy i najmłodszy uczestnik Rodła
Podczas apelu zostały wręczone odznaczenia harcerskie Brązowego Krzyża "Za Zasługi dla ZHP" oraz Honorowych Odznak "Zasłużony Instruktor Gdańskiej Chorągwi ZHP." Wyróżnieniem "Przyjaciel Gdańskiej Chorągwi ZHP" uhonorowani zostali przedstawiciele władz samorządowych: Pan Mirosław Czapla – Starosta Powiatu Malborskiego, Pan Andrzej Rychłowski – Burmistrz Malborka, Pan Jerzy Skonieczny – Wiceburmistrz Malborka. Wyróżnienie otrzymał również Pan Antoni Zawadziński – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Goście z Komendą Chorągwi oraz komendantami tras udali się po apelu na spotkanie, natomiast na wszystkich uczestników rajdu czekała harcerska grochówka.

Harcerzom sprzyjała pogoda i okoliczności. Nie zabrakło przygód, emocji i radości podczas wędrówek. Zapraszamy za rok i czekamy na relacje z poszczególnych tras!

Galeria zdjęć z apelu.

phm. Marta Bednarska