Międzyhufcowy Biwak Puszczyk

Kategorie:
Data publikacji:

W pierwszy czerwcowy weekend odbył się biwak Puszczyk, organizowany przez Hufiec ZHP Sopot, Hufiec ZHP Gdynia i Hufiec ZHP Kartuzy.

Był to wypad przeznaczony dla zastępów harcerzy starszych, którego celem było samodzielne przygotowanie się do i przeżycie na leśnym biwaku.

W trakcie dwumiesięcznych przygotowań, zastępy samodzielnie zaplanowały i przetestowały systemy spania, jadłospis i metody gotowania, zaplanowały samodzielne dotarcie i powrót z biwaku. Wszytsko po to aby cały weekend, korzystając z zebranej wiedzy, przeżyć w lesie.

Zastępy docierały na miejsce biwaku same. Same organizowały się do przygotowania i zjedzenia posiłków, same zadbały o znalezienie dobrego miejsca na swój nocleg i rozbicie się. O ile kadra była obecna w razie pytań lub problemów, poza drobnymi wskazówkami zastępy przeżyły biwak o własnych siłach i na bazie własnych umiejętności.

Ponadto, każdy zastęp przygotował i przeprowadził zajęcia dla jednego innego zastępu. Od gier strategicznych, poprzez zajęcia terenoznawcze, z pierwszej pomocy aż po artystyczno-kreatywne, a nawet naukę układania kostki Rubika! Harcerze dzielili się dużym wachlarzem zainteresowań, wiedzy i pasji. Była to także okazja do podpatrzenia dobrych praktyk u innych zastępów czy przetestowania nowych pomysłów kulinarnych i obozowych. Pozyskana wiedza na pewno przyda się podczas nadchodzących obozów.

Dodatkowo przygotowanie do biwaku i sam biwak został zaplanowany przez zastępy jako trop. Mimo chłodnego weekendu (temperatura w nocy spadła do 6 stopni!) wszyscy wyjechali zadowoleni!

Miejscem biwaku była baza Hufca Kartuzy w Gołubiu – piękny kawałek lasu nad jeziorem Dąbrowskim.


Zdjęcia – Hufiec ZHP Sopot

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

Najnowsze wpisy

Aktualności

Warsztaty dla opiekunów prób

Warsztaty dla opiekunów prób podharcmistrzowskich i harcmistrzowskich! Komisja Stopni Instruktorskich Chorągwi Gdańskiej ZHP zaprasza na warsztaty dla opiekunów prób podharcmistrzowskich i harcmistrzowskich, które odbędą się

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl