Morski Hufiec Puck rozpoczął nowy rok harcerski!

Kategorie:
Data publikacji:

Zuchy oraz harcerze z Morskiego Hufca Puck rozpoczęli rok harcerski.
Odwiedzali miejsca związane z historią Zaślubin Polski z Morzem, Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego, miejsce historyczne Zaślubin oraz miejsca upamiętniające bohaterów powiązanych z wydarzeniami tamtych czasów: generała Józefa Hallera, komandora Edwarda Szystowskiego, czy Antoniego Abrahama. 43 DH odwiedziła również do Hallerówkę we Władysławowie.

Niemałym przeżyciem (w szczególności dla najmłodszych) było zasadzenie przez gromady zuchowe oraz drużyny harcerskie drzewek otrzymanych w ramach akcji- 100 drzew na 100-lecie Zaślubin Polski z morzem organizowanej przez Miasto Puck. Zuchowe i harcerski drzewka otrzymały imiona: Hallerczyk, Zuch, Nadmorski Miś, Żeglarz, Nadzieja Ziemi, Wilczek Makuszyńskiego. Relacja miejscowej telewizji z tego wydarzenia znajduje się TUTAJ!

Podczas uroczystego apelu na zakończenie spotkania, przy Słupku Zaślubinowym oraz pomniku gen. Hallera w porcie w Pucku, mianowaliśmy 2 nowych drużynowych.

Całość zakończyła się puszczeniem wspólnej dużej iskierki, która w reżimie sanitarnym była puszczana w nietypowy sposób – poprzez przekazywanie ukłonu.

Już od jutra zuchowe gromady i harcerskie drużyny wraz ze swoimi drużynowymi ruszą pełni zapału na szlak przygody.

phm. Andrzej Żmijewski

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl