Na wieczną wartę odszedł hm. Ryszard Siekierski

Kategorie:
Data publikacji:

17 grudnia 2020 r. druh harcmistrz Ryszard Siekierski odszedł na wieczną wartę.

Urodził się 7 lutego 1949 roku w Ząbrowie. Do Malborka przeprowadził się w roku 1970, ukończył Akademię Górniczo – Hutniczą w Krakowie. Wieloletni nauczyciel Zespołu Szkół technicznych w Malborku, w latach 1992-2006 był wicedyrektorem tejże placówki. Do harcerstwa wstąpił w 1966 roku składając przyrzeczenie harcerskie na obozie w Papierni.

Zobowiązanie instruktorskie złożył 31 grudnia 1972 r. na zimowisku we Fromborku, otrzymując stopień organizatora. Kolejne stopnie instruktorskie otrzymał w latach: 1973 – przewodnika, 1975 – podharcmistrza, 1982 – harcmistrza. W roku 1978 założył 24 Harcerską Drużynę Łączności, którą prowadził do 1985 roku. W latach 1984-1989 był szczepowym w Szczepie Harcerskim przy Zespole Szkół Zawodowych w Malborku. Przez wiele lat 24 DHŁ należała do najaktywniejszych drużyn w chorągwi elbląskiej. W latach 1993-2007 Przewodniczący Komisji Stopni Instruktorskich. Przez dwie kadencje, w latach 2007-2015 pełnił funkcję komendanta Hufca ZHP w Malborku. W obecnej kadencji Komendy był Przewodniczącym Komisji Stopni Instruktorskich oraz opiekunem Harcerskiego Klubu Łączności SP2ZFT.

Będąc instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego organizował i uczestniczył w licznych biwakach i obozach pod namiotami. Został wyróżniony m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Srebrnym Krzyżem Zasługi i Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP. Jeden z pomysłodawców ustawienia Obelisku ZHP w Malborku. Ryszard Siekierski był też zaangażowany w życie miasta, pełniąc funkcję radnego Rady Miasta Malborka.

Na zawsze zapamiętamy Go jako wyjątkowo życzliwego i odpowiedzialnego człowieka. Był przez wszystkich lubiany i szanowany przede wszystkim za swoje zaangażowanie, życzliwość, słowność, pracowitość. W naszej pamięci i w naszych sercach pozostanie cichy, nieśmiało uśmiechnięty, zawsze gotowy do pomocy.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Żegnaj Druhu!

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

Nasze działania w 2020 roku

2020 rok przyniósł wiele zaskoczeń i działań, których się nie spodziewaliśmy. Na jakiś czas musieliśmy też zrezygnować z rzeczywistości, którą dobrze znamy. Czy to oznacza,

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl