Niezwyczajni 2012 – zgłoś kandydata

Kategorie:
Data publikacji:
Po raz drugi kapituła i internauci wybiorą „Niezwyczajnych” – instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego, którzy w roku 2012 osiągnęli szczególne efekty w swej harcerskiej służbie. NA NIEPRZETARTYM SZLAKU, PONAD GRANICAMI, INNOWACJA PROGRAMOWA, AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA, PRACA Z KADRĄ – laureatów pięciu kategorii plebiscytu poznamy podczas uroczystej gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej.


Plebiscyt przebiegać będzie w kilku etapach. Do 6 stycznia czekamy na zgłoszenia instruktorów w pięciu kategoriach:NA NIEPRZETARTYM SZLAKU

„Na Nieprzetartym Szlaku” to kategoria prezentująca największe osiągnięcia instruktorów ZHP w pracy z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągnięcie z roku 2012 proponowanego kandydata w wybranym obszarze:
 • publikacja lub propozycja programowa związana z NS,
 • przedsięwzięcie z udziałem członków NS lub dedykowane członkom NS,
 • szkolenie instruktorskie,
 • inicjowanie działań cyklicznych skierowanych do członków NS. 
 
PONAD GRANICAMI
W tej kategorii zgłaszamy instruktorów realizujących w roku 2012 działania związane z rozwojem współpracy zagranicznej jednostek ZHP ze skautami z innych krajów lub harcerskimi organizacjami polonijnymi, stwarzaniem warunków do harcerskich wyjazdów zagranicznych, poszerzaniem wiedzy o świecie, promowaniem Polski oraz ZHP w środowisku międzynarodowym.
 W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągnięcie proponowanego kandydata w wybranym obszarze: 
 • publikacja lub propozycja programowa,
 • przedsięwzięcie międzynarodowe,
 • inicjatywa wzmacniająca współpracę zagraniczną,
 • działanie promujące ZHP za granicą lub wśród innych organizacji skautowych.


INNOWACJA PROGRAMOWA
Kategoria „Innowacja programowa” to zbiór najlepszych praktyk programowych świadczących o wysokiej jakości pracy instruktorów ZHP, kreatywności i innowacyjnego myślenia. W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągnięcie proponowanego kandydata w wybranym obszarze:
 • publikacja lub propozycja programowa,
 • największy programowy debiut (wydarzenie programowe),
 • nowe oblicze wieloletniej imprezy cyklicznej,
 • programowa jakość Q.


AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA

Harcerze chcą zostawiać świat choć trochę lepszym, niż go zastali. W myśl tej idei podejmują się inicjatyw zmieniających oblicze ich najbliższej okolicy. By podkreślić zaangażowanie instruktorów ZHP w służbie społeczeństwu lokalnemu powołano kategorię „Aktywność społeczna”. W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągnięcie proponowanego kandydata w wybranym obszarze:
 • budowanie społeczeństwa obywatelskiego,
 • budowanie wspólnoty lokalnej,
 • projekt lub program na rzecz wspólnoty lokalnej (dzielnicy, miejscowości, gminy),
 • program realizowany z partnerem publicznym lub organizacją pozarządową,
 • dbałość o środowisko naturalne.


PRACA Z KADRĄ 

Fundamentem działania ruchu harcerskiego jest odpowiedzialna i pełna zaangażowania kadra instruktorska. To dzięki niej prawidłowe stosowanie metody harcerskiej powoduje sukcesy wychowawcze. Ponieważ rola harcerskiego opiekuna i wychowawcy jest bardzo poważna, kluczowym działaniem staje się rzetelne przygotowanie młodych liderów do harcerskiej służby instruktorskiej, ciągłe szkolenie oraz dbanie o dorobek naukowy organizacji. W zgłoszeniu prosimy opisać jedno osiągnięcie proponowanego kandydata w wybranym obszarze:
 • publikacja lub materiał szkoleniowy,
 • organizacja kursu,
 • innowacyjna forma doszkalająca,
 • warsztaty instruktorskie,
 • wysokie standardy i jakość kształcenia. 
  
phm. Agata Grzywacz

sekretarz kapituły plebiscytu

   

hm. Karol Gzyl

kierownik Wydziału Promocji GK ZHP

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności

Skarpetki dla Świętego Mikołaja!

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę nowych skarpetek  dla osób potrzebujących. Skarpetki przekażemy do Stowarzyszenie Opiekuńczo- Resocjalizacyjne „Prometeusz”. Gdyby każda osoba z Chorągwi Gdańskiej przyniosła jedną

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl