Nowy sztandar Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

10 kwietnia 2019 roku to magiczna data dla naszego Hufca. Tego dnia obchodzimy uroczystość 60-lecia jego istnienia. To 21914 dni, 525959 godzin albo 31557540 minut – słowem szmat czasu – i z tej okazji chcemy uświetnić urodzinowe obchody otrzymaniem nowego sztandaru, który będzie dumnie reprezentował nas na uroczystościach lokalnych oraz harcerskich.

Sztandar jest dla nas ważnym symbolem, z którym mocno się identyfikujemy, a nasz obecny został wyhaftowany w 1960 roku jest już mocno wysłużony i powinien zająć należne mu miejsce w specjalnie przygotowanej gablocie, gdzie będzie mógł być podziwiany przez kolejne pokolenia młodych harcerzy i zuchów, a harcerskiej starszyźnie pozwoli wspominać czas spędzony na harcerskim szlaku.

Jak będzie wyglądał nowy sztandar?

Z jednej strony, na biało-czerwonym tle umieszczone zostanie godło Polski. Z drugiej – Krzyż Harcerski oraz napisy: „Związek Harcerstwa Polskiego Bałtycki Hufiec Gdańsk-Portowa im. Obrońców Westerplatte” z dopiskiem roku ufundowania sztandaru, tj. 2019. Całość obszyta zostanie srebrnymi frędzlami oraz umieszczona na drzewcu zwieńczonym lilijką.

Pieniądze, które zbierzemy, zostaną przeznaczone na sfinansowanie wyhaftowania sztandaru, nowy drzewiec, tzw. gwoździe, podstawę do sztandaru oraz, jeśli uda nam się uzyskać więcej pieniędzy, na uświetnienie uroczystości wręczenia go.

Wspomóż nas!