O Chorągwi Gdańskiej ZHP dla mediów

Kategorie:
Data publikacji:

Chorągiew Gdańska jest regionalną jednostką Związku Harcerstwa Polskiego, działającą na terytorium Województwa Pomorskiego. Kieruje się w swoich działaniach misją ZHP, którą jest wychowanie młodego człowieka – wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowanie charakteru przez stawianie mu wyzwań.

Chorągiew Gdańska ZHP zrzesza ponad 6 tys. zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów działających w 20 hufcach (Bytów, Czarna Woda, Gdańsk Portowa, Gdańsk Śródmieście, Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa, Gdynia, Kartuzy, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Malbork, Miastko, Puck, Rumia, Słupsk, Sopot, tarogard Gdański, Sztum, Tczew, Wejherowo).


Wychowanie realizowane jest w organizacji przede wszystkim w podstawowych jednostkach organizacyjnych – gromadach zuchowych i drużynach harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych
, które wchodzą w skład ww. hufców.

Chorągiew Gdańska ZHP realizuje swoją misję organizując m.in.:

  • wypoczynek dzieci i młodzieży (kolonie zuchowe, obozy harcerskie stacjonarne i wędrowne, obozy specjalnościowe – głównie żeglarskie)
  • przedsięwzięcia kulturalne (festiwale, przeglądy, konkursy)
  • przedsięwzięcia turystyczne (rajdy, wyprawy, rejsy morskie i śródlądowe, spływy kajakowe)
  • przedsięwzięcia sportowe (turnieje, igrzyska, regaty żeglarskie)
  • kształcenie specjalistyczne (np. kursy instruktorskie, żeglarskie).

Celem organizacji jest ponadto służba regionowi, poznawanie jego piękna, historii i teraźniejszości, zachęcanie młodego pokolenia mieszkańców do aktywnego działania na jego rzecz i wiązania z nim swoich planów życiowych.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl