Obóz Referatu Nieprzetartego Szlaku

Obóz Referatu Nieprzetartego Szlaku

Ciągle gorące emocje są w uczestnikach obozu Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Gdańskiej, który odbył się w dniach 3-10 lipca na Harcerskiej Bazie Obozowej w Potęgowie. 38 harcerek i harcerzy z Gdańska, Rumii i Słupska przeżywało swoją wielką wakacyjną przygodę.

W trakcie obozu mieli okazję między innymi rozwijać swoją samodzielność oraz nawiązać nowe przyjaźnie. Druhny z Referatu Nieprzetartego Szlaku zapewniły im wiele wyjątkowych wrażeń! Było Fokarium w Łebie, labirynty, żeglowanie, kajaki, gry w piłkę w wielkich kulach, lamy i wiele innych atrakcji! Wszystko w atmosferze wzajemnego wsparcia i radości.

Nieprzetarty Szlak działa prężnie w Chorągwi Gdańskiej zrzeszając dzieci, młodzież i dorosłych z niepełnosprawnościami. Kadra Referatu NS stale szkoli się, by móc zapewnić swoim podopiecznym jak najwięcej możliwości rozwoju. W trakcie roku harcerskiego drużyny spotykają się na imprezach hufców, Chorągwi, własnych, ale i biorą udział w przedsięwzięciach ogólnopolskich.

Chorągwiany Obóz NS był pierwszym od kilku lat wspólnym letnim przedsięwzięciem członków Referatu. Mamy nadzieję, że nie ostatnim!

zdjęcia Joanna Król, Hubert Rutkowski / ZHP

Działanie dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Wsparcia
Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.