Obóz wędrowników Hufca Gdańsk-Śródmieście

Kategorie:
Data publikacji:

W poniedziałek 19 sierpnia wędrownicy z Hufca Gdańsk-Śródmieście wyruszyli w Beskidy w celu poszukiwania przygód i przezwyciężania własnych słabości – czyli na obóz wędrowny!

Pierwszym przystankiem w wędrówce okazała się legendarna stanica harcerska w Górkach Wielkich, gdzie swoje ostatnie wakacje spędzili Rudy, Alek i Zośka. Tam też wędrownicy dowiedzieli się więcej szczegółów o służbie Aleksandra Kamińskiego i o tym, jak kiedyś działały szkoły instruktorskie. Cały dzień spędzili na próbie uratowania rozsypującego się budynku – sprzątali opuszczone sale i korytarze, wynosili gruz, zbierali szkło i pozostałości po latach świetności stanicy. Był to czas pełen refleksji, podsumowany wieczorną kuźnicą.
Następnego dnia po służbie rozpoczęła się prawdziwa przygoda po Beskidach!  Wędrownicy odwiedzili Chatę Wuja Toma, schronisko w Skrzycznem oraz Węgierską Górkę, gdzie na kilka dni zatrzymała ich burza.  Ale nawet ona nie była dla nich przeszkodą w działaniu! Wędrownicy odkryli, że miejsce postoju to Westerplatte Południa i wyruszyli szlakiem historii – zwiedzali forty, m.in Wędrowca i Waligórę, próbowali również odlecieć zabytkowym helikopterem! A w czasie wolnym od zajęć… kąpali się w pobliskiej rzece!

Wśród szumu małych wodospadów czy na wieczornych ogniskach każdy planował przyszły rok harcerski i snuł marzenia. Tam wędrownicy zakończyli swoją obozową przygodę i wyruszyli po kolejną – na Wędrowniczą Watrę 2019.

Po ponad tygodniowym obozie pozostało wiele wspomnień, tęsknota za pięknymi widokami i pysznym wspólnym gotowaniu oraz nieodparta chęć, by jechać jeszcze raz! Może uda się za rok?

Wędrownicy, assemble!

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Justyna Wiedrycka
Uczestniczka obozu wędrownego

Działanie sfinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl