Okulary lecą w świat!

Druhna Basia Załęska z Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście postanowiła dołączyć do akcji „Oprawki do wyprawki” i pomóc w zebraniu nieużywanych okularów!

O co chodzi w całej akcji:
Grupa lekarzy w niedalekiej przyszłości wybiera się na wyprawę do Kenii. Przed akcją trwa zbiórka wszelkiego rodzaju okularów, które zostaną przekazane najbiedniejszym mieszkańcom Nairobi poprzez grupę lekarzy i optometrystów. W lipcu będą na wolontariacie w Kenii i przebadają dzieci oraz ich rodziny, aby dobrać właściwą korekcję. Niepotrzebne już Wam okulary mogą w znaczny sposób poprawić im jakość życia. W zeszłym roku było tak wielu potrzebujących, że nie starczyło dla wszystkich!

Nie pozwólmy, aby podczas tej kampanii któreś dziecko odeszło z kwitkiem, bo zabrakło już okularów.

Jak możesz pomóc?
Zbiórka okularów trwa do poniedziałku 17 czerwca do godziny 16:00. W biurze chorągwi w Domu Harcerza stoi pomarańczowy karton, który czeka na wszystkie okulary!

W razie pytań kontakt mailowy: barbara.zaleska@zhp.net.pl