OPEN YOUR MIND – 2018

Kategorie:
Data publikacji:

W miniony weekend, czyli 8-10 czerwca, spotkała się kadra wędrownicza Chorągwi Zachodniopomorskiej oraz Gdańskiej na Zlocie Kadry Wędrowniczej „Open Your Mind”. Referaty Wędrownicze obu chorągwi połączyły swoje siły i pod kierownictwem pwd. Łukasza Grzybka przygotowały to wydarzenie jako część ogólnopolskiego projektu współpracy wspólnoty wędrowniczej. 

W gronie liderów wędrowniczych spotkaliśmy się w Szczecinku, aby wymienić się wiedzą i doświadczeniem. Nie zabrakło również dyskusji nad problemami z jakimi spotykamy się w codziennej pracy w naszych chorągwiach, jak i również kwestii zmian instrumentów metodycznych. Dla uczestników zostały przygotowane dwa szlaki – dla początkujących oraz doświadczonych drużynowych, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzi drużynowi poruszali temat osobistego przykładu instruktora w pracy drużyny, procesów grupowych oraz rozwiazywania konfliktów. Nie zabrakło wędrowniczych form pracy oraz kwestii pracy z opiekunem prób wędrowniczych. Obowiązkowym punktem programu była służba – oczywiście w praktyce. Dojrzali drużynowi poruszyli między innymi kwestie wychowania swojego następcy, przygotowania obrzędu wyjścia oraz pracy ze stopniami wędrowniczymi. Rozmawialiśmy również o mistrzostwie wśród wędrowników oraz sposobach prowadzenia drużyny w zależności od etapu jej rozwoju.

Nie zabrakło wędrówek brzegiem jeziora czy świeżo przygotowanej lemoniady – obowiązkowych punktów zlotu przy takiej aurze pogodowej. W sobotę wieczorem spotkaliśmy się przy wspólnym ogniu nad jeziorem, aby porozmawiać o służbie i wymienić się myślami, które zapadły nam w pamięć podczas zlotu.


Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Marcin Wyroślak
Członek Komendny Zlotu
„OPEN YOUR MIND”

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

Dzień Myśli Braterskiej

Dziś na całym świecie obchodzone jest wielkie święto przyjaźni – Dzień Myśli Braterskiej. W dniu urodzin naszych założycieli, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl