Pierwsza wizyta studyjna udana!

Wyjazd studyjny w ramach projektu „Zrób to” instruktorzy naszej chorągwi spędzili w Toruniu, w Brodnicy oraz w podróży.

Pierwszego dnia po długiej przeprawie autokarem uczestnicy zasiedli do kolacji w klimatycznej restauracji. Następnie udali się na toruński dworzec, gdzie czekał na nich hostel. Przed snem część kadry odbyła spacer po skrytym w mroku nocy mieście.

Drugi dzień był przepełniony atrakcjami. Na początku instruktorzy naszej chorągwi udali się na spotkanie z przedstawicielami Hufca ZHP Brodnica, gdzie porozmawiali o tym, w jaki sposób hufiec współpracuje z zewnętrznymi firmami i jakie ma plany na przyszłość. Następnie gospodarze pokazali Dom Harcerza, opowiadając historię jego powstania. W Brodnicy kadra zwiedziła jeszcze z góry i z dołu tamtejszy zamek.

Popołudniu instruktorzy uczestniczyli w warsztatach Włącznik Obywatelski prowadzonych Fundacja Stablillo, gdzie uczestnicy opracowywali plan działania w celu ratowania starego wiązu. Po warsztatach odbyła się jeszcze msza święta przy relikwiach Patrona Harcerzy phm. Stefana Frelichowskiego. A na koniec dnia instruktorzy zebrali się przy gitarze i herbacie, aby śpiewnie zakończyć dzień.

Ostatni dzień był dniem odpoczynku. Instruktorzy razem z przewodnikiem poznali zakątki oraz tajemnice Torunia, które następnie sprawdzili w praktyce w grze miejskiej. Po grze  nastał czas na pożegnanie się z miastem i wyjazd do Gdańska. Wyjazd dał sposobność do integracji instruktorów działających w chorągwi, niezliczonych śmiechów, rozmów o harcerstwie i oczekiwania na kolejny taki wyjazd.

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Piotr Hallmann