Pierwsza wizyta studyjna udana!

Kategorie:
Data publikacji:

Wyjazd studyjny w ramach projektu „Zrób to” instruktorzy naszej chorągwi spędzili w Toruniu, w Brodnicy oraz w podróży.

Pierwszego dnia po długiej przeprawie autokarem uczestnicy zasiedli do kolacji w klimatycznej restauracji. Następnie udali się na toruński dworzec, gdzie czekał na nich hostel. Przed snem część kadry odbyła spacer po skrytym w mroku nocy mieście.

Drugi dzień był przepełniony atrakcjami. Na początku instruktorzy naszej chorągwi udali się na spotkanie z przedstawicielami Hufca ZHP Brodnica, gdzie porozmawiali o tym, w jaki sposób hufiec współpracuje z zewnętrznymi firmami i jakie ma plany na przyszłość. Następnie gospodarze pokazali Dom Harcerza, opowiadając historię jego powstania. W Brodnicy kadra zwiedziła jeszcze z góry i z dołu tamtejszy zamek.

Popołudniu instruktorzy uczestniczyli w warsztatach Włącznik Obywatelski prowadzonych Fundacja Stablillo, gdzie uczestnicy opracowywali plan działania w celu ratowania starego wiązu. Po warsztatach odbyła się jeszcze msza święta przy relikwiach Patrona Harcerzy phm. Stefana Frelichowskiego. A na koniec dnia instruktorzy zebrali się przy gitarze i herbacie, aby śpiewnie zakończyć dzień.

Ostatni dzień był dniem odpoczynku. Instruktorzy razem z przewodnikiem poznali zakątki oraz tajemnice Torunia, które następnie sprawdzili w praktyce w grze miejskiej. Po grze  nastał czas na pożegnanie się z miastem i wyjazd do Gdańska. Wyjazd dał sposobność do integracji instruktorów działających w chorągwi, niezliczonych śmiechów, rozmów o harcerstwie i oczekiwania na kolejny taki wyjazd.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Piotr Hallmann
uczestnik wyjazdu

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

XVII Mistrzostwa Pływackie

Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Gdańskiej ZHP.Znowu.To już XVII edycja.Ta sama lokalizacja, ci sami organizatorzy, ta sama pizza. Odgrzany kotlet? Absolutnie nie!Mimo stałych elementów w tym roku

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl