Piknik patriotyczny „Siła Niepodległej”

Kategorie:
Data publikacji:

W dniu 21 maja 2022 r. odbył się piknik patriotyczny „Siła Niepodległej” w Charbrowie, którego organizatorem był Hufiec ZHP Lębork im. Polskich Olimpijczyków – ZHP Chorągiew Gdańska przy wsparciu Gminy Wicko.

Celem wydarzenia z udziałem grup rekonstrukcyjnych i pojazdów militarnych było pokazanie skali zrywu narodowego w latach 1918-1921, którego wynikiem było odrodzenie Państwa Polskiego. Dla uczestników pikniku organizatorzy przygotowali także poczęstunek.
Wydarzenie te nie odbyło by się bez zaangażowania Historycznej Grupy Rekonstrukcyjnej „Nałęcz” oraz Grupy Militarnej „Lębork”. Uczestnicy mogli skorzystać z przejażdżek, zjeść grochówkę i kiełbaskę, czy posłuchać patriotyczno-turystycznych piosenek zaprezentowanych przez Grupę Muzycznego Wsparcia. Organizatorzy pikniku wszystkim uczestnikom przypomnieli skalę zrywu narodowego w latach 1918-1921 w różnych regionach ziem polskich, które wynikiem było odrodzenie Państwa Polskiego. Uczestnicy wydarzenia dodatkowo uczestniczyli w warsztatach historycznych, grze terenowej, zajęciach na stoiskach rekonstruktorów oraz zapoznali się z wystawami o tematyce historycznej.

Piknik dofinansowany jest z programu „Niepodległa” z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl