Pomoc dla Ukrainy ciągle trwa!

Kategorie:
Data publikacji:

Od początku wojny harcerze Chorągwi Gdańskiej byli i są nadal zaangażowani w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Nasze działania cały czas nie ustają, a pomoc ofiarom wojny w Ukrainie ma bardzo różne postacie.

Jednym z działań na rzecz Ukrainy są prowadzone przez wolontariuszy świetlice w chorągwianych i hufcowych bazach. Tam wolontariusze prowadzą zajęcia dla dzieci i ich rodziców. Obecnie odbywa się to aż w czterech miejscach – w Gdańsku, Gdyni, Słupsku i Pucku. Podczas zajęć uczestnicy mają okazję uczyć się między innymi języka polskiego i angielskiego, poznawać tajniki gry teatralnej oraz doświadczać dogoterapi.

Nadal prowadzimy punkt recepcyjny w Domu Harcerza. Obecnie zbieramy żywność o długim terminie przydatności, która zostanie przekazana także do wielu innych punktów recepcyjnych, w których zapasy są na wyczerpaniu. Jeśli tylko możesz przywieź żywność do Domu Harcerza (ul. Za Murami 2-10, Gdańsk), a my rozdysponujemy ją dalej! 

Chcesz jeszcze w inny sposób wesprzeć nasze działania?

Możesz zostać wolontariuszem i razem z nami wspierać rozwój dzieci i młodzieży. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz na naszej stronie https://gdanska.zhp.pl/zostan-wolontariuszem-i-pomagaj…/

Możesz wesprzeć nasze działania przekazując darowiznę. Uruchomiliśmy dedykowane konta, na które można przekazać środki. Więcej informacji oraz dane potrzebne do przekazania darowizny znajdziesz na stronie gdanska.zhp.pl/gdanska-dla-ukrainy-przekaz-darowizne


Działanie (animacje czasu dla Ukrainy) dofinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl