„PRL-owskie spotkanie z wiosną” w Hufcu ZHP Czarna Woda

W sobotę 6 kwietnia odbyło się „PRL-owskie spotkanie z wiosną” Seniorów Chorągwi Gdańskiej ZHP. Po raz kolejny gospodarzami tego wydarzenia był Krąg Seniorów „Krajka” z Hufca ZHP Czarna Woda.

Wiosnę na Kociewiu przywitali seniorzy z Chorągwi Gdańskiej ZHP. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło poczęstunkiem przy kawie na polu namiotowym „Pod Świerkami”. Po nim seniorzy zwiedzili firmę Steico w Czarnej Wodzie, a także część grupy bazę obozową w Leśnej Hucie. Kolejnym punktem programu było obrzędowe topienie Marzanny. Kukła zatopiona – wiosna przywołana!

Na koniec seniorzy biesiadowali przy ognisku harcerskim i sprawdzili swoją wiedzę w quizie o PRL-u.