Przekaż nam 1%

Co zrobimy z otrzymanym 1 procentem?

Programy wychowawcze

Wdrożymy nowoczesne programy wychowawcze, których zadaniem będzie praca na rozwojem charakteru, wiedzy i umiejętności zuchów, harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego; w ramach programu wychowawczego ZHP na 100-lecie harcerstwa rozwijać będziemy na wszystkich szczeblach harcerskiej struktury idee pracy nad sobą, braterstwa i służby Polsce i bliźnim.

Kształcenie Kadry

Sfinansujemy kształcenie instruktorów, którzy swą społeczną pracą wciąż dynamicznie rozwijają harcerski ruch, to na ich wiedzy i umiejętnościach opiera się wysoka jakość harcerskiego wychowania.

wsparcie specjalności

Rozwijać będziemy harcerskie specjalności w tym żeglarzy, spadochroniarzy, lotników, ratowników, służbę zabezpieczenia, ekologów, drużyny artystyczne i wiele innych, które wprowadzają młodych ludzi w świat pasji, przyszłego rozwoju zawodowego i wielkiej przygody.

Zachowanie tradycji

Dofinansujemy działania służące zachowaniu dziedzictwa harcerskiego i narodowego.

Jak przekazać nam 1 procent podatku?

Chorągiew Gdańska ZHP

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku dochodowego.

Jeśli chcesz przekazać wsparcie na konkretne działanie w ramach działalności Chorągwi, wpisz cel szczegółowy:

• 99/01 Zespół Programowy Chorągwi Gdańskiej
  • 99/02 Zespół Pilota
  • 99/03 Obszar pracy z kadrą
  • 99/04 Harcerska Baza Obozowa Nasiczne
  • 99/05 Inspektorat Ratownictwa Chorągwi Gdańskiej
  • 99/06 Klerycki Krąg Akademicki
  • 99/07 Harcerski Krąg Seniorów KORZENIE
  • 99/08 Drużyna Reprezentacyjna Chorągwi Gdańskiej
  • 99/09 Harcerski Krąg Akademicki

Jeśli chcesz przekazać swój 1 procent na konkretną jednostkę uzyskaj informację na temat  „Celu szczegółowego” w wybranym hufcu lub u drużynowego.

Wypełnienie zeznania rocznego PIT

Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1% dla ZHP jest niezwykle proste.

Wystarczy, że zalogujesz się do Portalu Podatkowego i wskażesz ZHP Chorągiew Gdańską w PIT 37 lub PIT 38, jako organizację, której chcesz przekazać swój 1%, a następnie zaakceptujesz i wyślesz zeznanie.

Jeśli w poprzednich latach przekazywałeś już swój 1% na ZHP – spokojnie!

Portal Podatkowy już wpisał ZHP jako organizację, której zostanie przekazany Twój 1%. Teraz wystarczy, że zaakceptujesz i wyślesz zeznanie online.

Chcesz zmienić organizację i przekazać 1% na ZHP?

Zaloguj się do Portalu Podatkowego i wybierz opcję “ZMIENIAM ORGANIZACJĘ”. Następnie wybierz z wykazu OPP numer KRS Chorągwi Gdańskiej „0000273799” i wskaż cel szczegółowy. Teraz wystarczy, że zatwierdzisz zmianę, a Twój 1%, po zaakceptowaniu i wysłaniu zeznania online, trafi do ZHP.

Oczywiście nadal możesz wypełnić PIT ręcznie.

ikona 05_numerki

Urząd Skarbowy przekazuje pieniądze dla ZHP

Pieniądze – 1% podatku należnego – na konto wybranej organizacji przekaże Urząd Skarbowy do lipca roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

śledź i udostępniaj nasze działania!

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl