Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Gdańsku

Kategorie:
Data publikacji:

Jak co roku spotkaliśmy się na Długim Targu, by wspólnie powitać Betlejemskie Światło Pokoju, które przebyło długą drogę z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Tym razem harcerze niosący Światło schodzili się gwieździście z różnych stron miasta, by ostatecznie spotkać się pod fontanną Neptuna i przekazać je delegacjom hufców naszej chorągwi oraz mieszkańcom Gdańska.

Dziękujemy Hufcowi Gdańsk-Portowa, w szczególności druhnie Marcie Jedlikowskiej, za przygotowanie oprawy Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, a także Inspektoratowi Ratowniczemu Chorągwi Gdańskiej oraz Inspektoratowi Harcerskiej Służby Zabezpieczeniowej za czuwanie nad bezpieczeństwem tego wydarzenia. Dziękujemy także wszystkim, którzy wczoraj spotkali się z nami w Gdańsku i będą roznosić Światło jeszcze dalej.

Zachęcamy do dodawania na Mapie Światła miejsc, do których dotarło Betlejemskie Światło Pokoju.

 

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
phm. Aleksandra Guzik
Rzecznik Prasowy
Chorągwi Gdańskiej

 

fot. Sara Ejsmont

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

XVII Mistrzostwa Pływackie

Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Gdańskiej ZHP.Znowu.To już XVII edycja.Ta sama lokalizacja, ci sami organizatorzy, ta sama pizza. Odgrzany kotlet? Absolutnie nie!Mimo stałych elementów w tym roku

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl