Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Gdańsku

Jak co roku spotkaliśmy się na Długim Targu, by wspólnie powitać Betlejemskie Światło Pokoju, które przebyło długą drogę z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Tym razem harcerze niosący Światło schodzili się gwieździście z różnych stron miasta, by ostatecznie spotkać się pod fontanną Neptuna i przekazać je delegacjom hufców naszej chorągwi oraz mieszkańcom Gdańska.

Dziękujemy Hufcowi Gdańsk-Portowa, w szczególności druhnie Marcie Jedlikowskiej, za przygotowanie oprawy Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, a także Inspektoratowi Ratowniczemu Chorągwi Gdańskiej oraz Inspektoratowi Harcerskiej Służby Zabezpieczeniowej za czuwanie nad bezpieczeństwem tego wydarzenia. Dziękujemy także wszystkim, którzy wczoraj spotkali się z nami w Gdańsku i będą roznosić Światło jeszcze dalej.

Zachęcamy do dodawania na Mapie Światła miejsc, do których dotarło Betlejemskie Światło Pokoju.

Z harcerskim pozdrowieniem,
phm. Aleksandra Guzik