Przywitanie wiosny przez Seniorów Chorągwi Gdańskiej ZHP

Kategorie:
Data publikacji:

W minioną sobotę, tj. 07.04.2018 r. odbyło się „Rzymskie spotkanie z wiosną” Seniorów Chorągwi Gdańskiej ZHP. Po raz kolejny gospodarzami tego wydarzenia był Krąg Seniorów „Krajka” z Hufca ZHP Czarna Woda.

Wiosnę na Kociewiu przywitali seniorzy z Chorągwi Gdańskiej ZHP, a także – przewodnicząca Kręgu Seniorów „Szafrany” hm. Janina Szafrańska z Hufca ZHP Skierniewice. Spotkanie rozpoczęło się od poczęstunku przy kawie. Po nim seniorzy wyruszyli na wycieczkę autokarową do Fojutowa, gdzie znajduje się akwedukt –  wyjątkowy zabytek architektury hydrotechnicznej, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach. Zwiedzanie i spacerowanie po okolicy odbyło się w wyjątkowej aurze. Kolejnym punktem programu po powrocie do Czarnej Wody było obrzędowe topienie Marzanny. Kukła zatopiona – wiosna przywołana! Na koniec seniorzy biesiadowali przy ognisku harcerskim. 

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Dorota Skrzyńska
Szef zespołu promocji
Hufca ZHP Czarna Woda

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

Dzień Myśli Braterskiej

Dziś na całym świecie obchodzone jest wielkie święto przyjaźni – Dzień Myśli Braterskiej. W dniu urodzin naszych założycieli, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl