Chorągwiany Rajd Rodło

Harcerski Rajd RODŁO to tradycyjne harcerskie przedsięwzięcie Chorągwi Gdańskiej ZHP organizowane od 1984 roku przez środowiska harcerskie.

Zgłoś swój patrol!

Zobacz szczegóły w sekcji "Informacje o trasach" i zgłoś się wypełniając ankietę dostępną poniżej!

Celem Rajdu jest propagowanie turystyki pieszej, rowerowej, wodnej, samochodowej oraz walorów turystyczno-krajoznawczych województwa pomorskiego, rozwijanie zainteresowań i propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia, propagowanie zdobywania Chorągwianej Odznaki Rodło, propagowanie zdobywania Harcerskiej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej oraz odznak turystyki kwalifikowanej PTTK, np. Odznaki Turystyki Pieszej OTP, Kolarskiej Odznaki Turystycznej KOT, Turystycznej Odznaki Kajakowej TOK, Żeglarskiej Odznaki Turystycznej ŻOT, itp.
Oczywiście przede wszystkim Rajd Rodło ma dać możliwość wykazania się harcerzom oraz wypełnić ten weekendowy czas niezapomnianą przygodą, nowymi przyjaźniami i energetyczną zabawą.

Dziękujemy za wspólną przygodę na XXXVI Rajdzie Rodło!

Rajd Rodło 2020 był wyjątkowy – świętowaliśmy 85-lecie Chorągwi Gdańskiej ZHP oraz 50. rocznicę nadania naszej chorągwi imienia Bohaterów Ziemi Gdańskiej. Dziękujemy wszystkim zuchom, harcerzom, harcerzom starszym, wędrownikom, seniorom oraz instruktorom za wspólną przygodę!

MIEJSCE ZLOTU:Gdańsk
KIEDY:11-13 września 2020
TYP WYDARZENIA:Zlot Członków Chorągwi Gdańskiej
DLA KOGO:NS, Z, H, HS, W, S, INSTRUKTORZY


Trasy, które organizowaliśmy na Rajdzie Rodło 2020:

Trasa I: Seniorzy

Dla kogo? Seniorzy

Opis trasy: W tym roku seniorzy Chorągwi Gdańskiej spotkają się w Garczynie koło Kościerzyny – ośrodek ma blisko stuletnią tradycję kształcenia młodzieży w sportach obronnych. W 1932 r. w Garczynie odbyło się Jamboree Skautów Wodnych. W programie trasy zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie oraz wycieczka do Wdzydz Kiszewskich, a także kominki harcerskie, które przybliżą historię powstawania harcerstwa w Wolnym Mieście Gdańsku.

Komendant trasy: hm. Bogdan Radys

Trasa II: W zdrowym ciele silny duch

Dla kogo? H, HS

Opis trasy: Zapraszamy harcerzy i harcerzy starszych, którzy chcą lepiej poznać Patrona Harcerzy Polskich bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego, zagłębić się w tajniki pierwszej pomocy oraz spędzić aktywnie w harcerskiej atmosferze wrześniowy weekend. Nocleg w piątek: Wejherowo, HBO „Cedron”, dystans do przejścia w sobotę: około 20 km. Organizatorzy trasy: Harcerska Grupa Ratownicza ALFA oraz Zespół Wychowania Duchowego Chorągwi Gdańskiej. 

Komendant trasy: pwd. Zosia Iwaniuk

Kontakt: zofia.iwaniuk@zhp.net.pl 

Trasa III: Śladami Alfa Liczmańskiego

Dla kogo?  NS

Opis trasy: „Znany w Gdańsku polski działacz harcerski, fanatyczny Polak” – tak mówiono o polskim patriocie, pedagogu, działaczu polonijnym i przede wszystkim harcmistrzu. Małomówny, spokojny i pracowity, dyskretny, odważny, wytrwały – Alfons Edmund Liczmański – po prostu Alf. Urodził się 10 października 1904 r w Gdańsku, zginął 20 marca 1940 r. w Granicznej Wsi. W 1920 r. ukończył kurs harcerski w Karwi, gdzie złożył przyrzeczenie harcerskie. Ze Stefanem Mirau 8 sierpnia 1920 roku współtworzył pierwszą męską drużynę harcerską im. Zygmunta Augusta. Trzeci komendant Chorągwi Gdańskiej Harcerzy, patron Hufca Gdańsk–Śródmieście, patron szkoły podstawowej nr 65 przy ul. Śluza 6 na Dolnym Mieście.

Bardzo krótka historia tego wspaniałego człowieka, instruktora. Więcej o nim dowiemy się na rajdzie Rodło, podążając jego gdańskimi śladami, a także o jego przyjacielu doktorze Mirau.

Komendant trasy: pwd Beata Musa

Kontakt: beata.musa@zhp.net.pl

Szczególne wymagania na trasie: zadanie przedrajdowe – max 10 min. przedstawić się na wesoło, przygotować 2 piosenki z 3 kategorii: szanta, harcerska, turystyczna.

Trasa IV: Ziółko

Dla kogo? Gromady zuchowe Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

Opis trasy: Tadeusz Ziółkowski, kapitan żeglugi wielkiej, odmówił wprowadzenia Schleswiga-Holsteina do portu, zainicjował kampanię na rzecz wychowania morskiego wśród harcerzy. Ciekawe, jaki był jako dziecko? Co sprawiło, że stał się tym, kim był?

Trasa choć stacjonarna, zakłada sporo zajęć terenowych, ze sporą ilością chodzenia.

Komendantka: phm. Aneta Wichrowska

Kontakt:

Szczególne wymagania na trasie: rzeczy do zmoczenia/pobrudzenia.

Trasa V: Sabotażysta

Dla kogo? H i HS z Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

Opis trasy: 

– Odbiór! Rozkaz! Wpuścić pancernik!

– Ale admirale, to pułapka! Odbiór! Odbiór!

……brak sygnału……

Komandor domyślał się, że wpuszczenie do portu Schlezwiga-Holsteina może zakończyć się klęską. Jednak admirał był nieugięty. Rozkaz to rozkaz – pomyślał Komandor i pierwszy raz w życiu postanowił dokonać sabotażu.

Dlaczego sygnał zaczął przerywać ? Czy komandor miał rację? A co Ty zrobiłbyś na jego miejscu? Przyjedź na trasę i dokonaj wyboru!

Komendant trasy: phm. Adrianna Nowopolska

Kontakt: adrianna.nowopolska@zhp.net.pl, tel. 514 632 020

Szczególne wymagania na trasie zostaną przekazane wraz z wiadomością email potwierdzającą zakwalifikowanie patrolu.

Trasa VI: Austjan

Dla kogo: W

Opis trasy: Warszawa padła. Większość polskich armii kapituluje. Dawny porządek świata został nieodwracalnie zburzony, a mieszkańców Mierzei Wiślanej opanował strach. W ogniu wydarzeń zaginął Tadeusz Ziółkowski – założyciel Morskiego Hufca Harcerzy, osoba nadzwyczaj cenna w tych niepewnych czasach. Hufiec zwołał zbiórkę alarmową wszystkich instruktorów w celu przygotowania akcji poszukiwawczej. Ryzyko jest wielkie, a każdy najdrobniejszy wybór może odwrócić bieg zdarzeń.

Komendant trasy: phm. Kinga Piskała

Kontakt: kinga.piskala@zhp.net.pl, 797438568

Szczególne wymagania na trasie: namiot turystyczny, kociołek

Trasa VII: JurGO! (Tczew-Gdańsk)

Dla kogo? Z, H, HS, W

Opis trasy: ​Zapraszamy na wędrówkę ramię w ramię z bohaterem naszego hufca – Władysławem Jurgo. Jak to się stało, że został naszym patronem? Jak wyglądało harcerstwo w jego czasach? Co my możemy zrobić, żeby pozostał po nas ślad? Wspólnymi siłami odnajdziemy odpowiedzi na te pytania.
Trasa jest organizowana w ramach Startu Hufca ZHP Tczew.

Komendant trasy: phm. Martyna Orłowska

Kontakt: martyna.orlowska@zhp.net.pl

Szczególne wymagania na trasie: aparat fotograficzny/telefon z aparatem, apteczka, *opcjonalnie 10 zł na obiad w sobotę 

Trasa VIII

Dla kogo? H, HS

Opis trasy: Dawno temu, w czasach gdy Najjaśniejsza Rzeczpospolita rozciągała się od morza do morza, żył pewien młody juhas, który wypasał owce na kwiecistych łąkach pod Giewontem. Wielokrotnie przemierzał on ze swym stadem polany, leśne trakty i strome urwiska gór, od Kalatówek aż po Strążyską. W wolnych chwilach wspinał się na strzeliste turnie, aby stamtąd obserwować zamgloną ziemię swoich ojców.

Pewnego dnia zapuścił się w skalny teren tak daleko, jak nigdy do tej pory. Gdy był już na znacznej wysokości, w pobliżu północnych urwisk Giewontu, dostrzegł w skale szczelinę, która bardzo go zaintrygowała. Skuszony ciekawością postanowił wejść do środka. Jego oczom ukazała się rozległa jaskinia, która bajecznymi widokami zapraszała go do dalszej podróży.

Przez dłuższy czas błądził on po podziemnym labiryncie, gdy nagle z daleka usłyszał leniwe rżenie koni. Zdziwił się niezmiernie, lecz postanowił poskromić swój strach i poszukać rozwiązania tej zagadki. Gdy zbliżał się do miejsca, z którego dochodził dźwięk, naturalna w jaskiniach wilgoć stopniowo zmieniała się w ciepło, którego źródła młody juhas również nie potrafił sobie wytłumaczyć.

Wreszcie dostrzegł wielką salę, a w niej płonące ognisko, przy którym z głowami wspartymi o miecze spali zakuci w ciężkie zbroje rycerze. W pobliżu spokojnie odpoczywały konie, czekające na sygnał od swoich właścicieli. Chłopiec przeląkł się bardzo i rzucił się do ucieczki. Był jednak tak przejęty, że potknął się o wielki kamień, czyniąc przy tym ogromny hałas. Zbudziło to ze snu jednego z rycerzy, który donośnym głosem zapytał młodzieńca:

– Czy już czas?

– Kim jesteście? – zapytał przerażony juhas.

– My, Rycerze Korony, śpimy tu od wieków – brzmiała odpowiedź. – Gdy Ojczyzna nasza znajdzie się w niebezpieczeństwie, mamy powstać, chwycić za miecze, dosiąść koni, by bronić Tatr i całej polskiej ziemi przed nieprzyjaciółmi. Czy już czas?

– Nie, Panie. Jeszcze nie czas.

– Zatem pozwól mnie i moim towarzyszom spać dalej.

Tak też uczynił juhas. Szybko wydostał się z jaskini i rozpowiedział o swojej przygodzie na całym Podhalu. Tak historia ta przetrwała nie tylko w góralskich gawę​dach, ale i w sercach górali, którzy wierzą, że ziemia ich ojców jest bezpieczna, bo czuwa nad nią oddział nieustraszonych rycerzy koronnych.

Potem pod Tatry przybyło wielu ceprów. Wielu z nich wyposażonych było w zdobycze nowoczesnej techniki, które pozwoliły im przeczesać niemalże każdy centymetr tatrzańskiej ziemi. Owej jaskini jednak nikt nigdy nie odnalazł…

Czy uda nam  się wspiąć na szczyty i odnaleźć tatrzańskich rycerzy?

Komendant trasy: pwd. Martyna Soszyńska

Kontakt: martyna.soszynska@zhp.net.pl, tel. 515-323-024

Szczególne wymagania na trasie: podczas rajdu odbędzie się wędrówka 20-25 km rozłożona na czas trwania rajdu

Trasa IX: Specjalnościowa Inspektoratu Harcerskiej Służby Zabezpieczenia Chorągwi Gdańskiej ZHP oraz Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Gdańskiej ZHP

Dla kogo? Wędrownicy i starsi

Opis trasy: Masz coś wspólnego z ratownictwem albo Harcerską Służbą Zabezpieczenia? Może z obiema specjalnościami? Lubisz pełnić służbę podczas zabezpieczeń harcerskich? A może po prostu chcesz poznać nowe dziedziny i spędzić niesamowicie intensywny czas w gronie fantastycznych ludzi? Biorąc udział w naszej trasie, poznasz tajniki dwóch specjalności: Harcerskiej Służby Zabezpieczenia oraz ratownictwa, dowiesz się, dlaczego istotne jest, aby obie te specjalności ze sobą współpracowały, pogłębisz swoją wiedzę i spędzisz aktywnie czas w gronie fantastycznych osób łącząc to naturalnie ze służbą dla naszej chorągwi.

Patrole mogą liczyć minimum 5, a maksymalnie 10 osób wraz z opiekunem.

Komendant trasy: phm. Patrycja Klemenska

Kontakt: patrycja.klemenska@zhp.net.pl

Szczególne wymagania na trasie: zgoda rodziców (osoby niepełnoletnie) na udział w zajęciach sportowych, wyposażona apteczka (minimum dwie na patrol), regulaminowe umundurowanie

Trasa X: W głowie się nie mieści! 

Dla kogo?  Zuchy z Hufca ZHP Starogard Gdański

Opis trasy: W głowie się nie mieści, ile mamy emocji – podczas rajdu poznamy je wszystkie! 

Komendant trasy: phm. Paulina Szulc 

Kontakt: paulina.szulc@zhp.net.pl, tel. 530 891 487 

Trasa XI: Kociewski szlak z Józefem Wybickim

Dla kogo?  H, HS, W z Hufca ZHP Starogard Gdański

Opis trasy: Wędrując szlakami kociewskich lasów, będziemy zdobywać kolejne listy pozostawione przez tajemniczego Gzuba. Nie zabraknie tu zabawy, lokalnych przysmaków, kociewskich ciekawostek i zdrowej rywalizacji. W nowoczesny sposób powracamy do korzeni, żyjąc w lesie, według zasady leave no trace. 

Komendant trasy: phm. Paulina Szulc 

Kontakt: paulina.szulc@zhp.net.pl, tel. 530 891 487 

Szczególne wymagania na trasie: wyposażenie potrzebne do spania w lesie wraz z namiotem/ hamakiem, apteczka (1 na patrol).

Trasa XII

Dla kogo? Zuchy

Opis trasy: Uwaga! Poszukiwani są młodzi chłopcy i dziewczęta do obrony Zatoki Gdańskiej przed Szwedami! Jednak żeby dołączyć do wojsk Dickmanna, trzeba będzie przejść odpowiednie szkolenie oraz poznać historię innych ludzi zasłużonych dla morza. Czy jesteście gotowi?

Komendant trasy: pwd. Magdalena Gizler

Kontakt: magdalena.gizler@zhp.net.pl, tel: 791 924 416

Szczególne wymagania na trasie: do sobotniej gry będzie potrzebna jedna osoba z kadry z każdej jednostki

Trasa XIII

Dla kogo? H, HS

Opis trasy: Gotowi na morską przygodę? Na naszej trasie poznacie i zaprzyjaźnicie się z Ludźmi Morza, weźmiecie udział w Bitwie pod Oliwą pod dowództwem Arenda Dickmanna i odwiedzicie miejsca poświęcone morzu! Do zobaczenia na trasie! 

Komendant trasy: pwd. Zuzanna Cieczko

Kontakt: zuzanna.cieczko@zhp.net.pl, tel: 668 559 920

Trasa XIV

Dla kogo:  Z

Opis trasy: Pewnego razu, gdy rycerz pilnował tajemniczego skarbca z legendami w Ratuszu Gdańskim, pod1 stępny złodziej wkradł się i ukradł najdroższe złoto… Tylko najdzielniejsi mogą pomóc rycerzowi odnaleźć je i uporządkować. Oprócz uratowania gdańskiej historii możemy zdobyć skarb i sprawności zuchowe! Na szali znajduje się hisoria i honor rycerza. 

Drogie zuchy wspomóżcie biednego rycerza swoją odwagą i mądrością! 

Komendant trasy: pwd. Weronika Połomska

Kontakt: weronika.polomska@zhp.net.pl, tel. 515 363 333

Trasa XV: Rowerowa

Dla kogo? Wędrownicy i starsi (16+)

Opis trasy: Trasa dla tych, którzy chcą pokręcić trochę kilometrów na rowerze. Nie ścigamy się, nie rywalizujemy, nie zdobywamy punktów i odznak. Chcemy dobrze się bawić pokazując, że rower może być ciekawą alternatywą na zbiórki i biwaki dla wędrowników, a przede wszystkim fajną rozrywką. Nawiązując do bohaterów naszej chorągwi, odwiedzimy kilka trójmiejskich pomników mniej lub bardziej związanych z „Obrońcami Gdańskiego Wybrzeża”, gdzie zapalimy znicze pamięci. A w niedzielę uświetnimy miejską paradę, uczestnicząc w niej na rowerach.

Komendant trasy: phm. Marcin Wasilewski
Kontakt: m.wasilewski@zhp.net.pl, numer  telefonu zostanie podany bezpośrednio osobom zgłoszonym 

Szczególne wymagania na trasie: 

 • rower, najlepiej NIE „miejski” – taki, na którym dasz radę przejechać trasę z Gdańska do Gdyni i z powrotem. Taki, który da radę pojechać zarówno po asfalcie, jak i po twardych, leśnych ścieżkach rowerowych.
 • kask!
 • światełka rowerowe (może się zdarzyć mała jazda w szarówce, a latarnie w mieście mogą nie wystarczyć)
 • sakwę lub mały plecaczek na podręczne drobiazgi (bluzę, wodę, przekąskę).
 • polecam zapasową dętkę lub zestaw łatek i pompkę odpowiednią do swoich wentyli.
 • KONDYCJA – nie jedziemy się ścigać, dostosujemy tempo do najsłabszego w grupie, ale musisz dać radę spędzić cały dzień w siodle.

Propozycje dotyczące pozostałego polecanego ekwipunku (strój, itp.) zostaną podane po otrzymaniu zgłoszenia.

Trasa XVI: Para Que Pueda

Dla kogo? Wędrownicy

Opis trasy: Trasa jest organizowana przez komendę kursu drużynowych wędrowniczych „Para que pueda”. W ramach trzeciego złazu kursanci mają za zadanie zebrać patrol wędrowniczy i wziąć udział w Rajdzie Rodło. Uczestnictwo w naszej trasie to nie lada wyzwanie, każdy patrol sam będzie tworzył trasę wędrówki zgodnie z wytycznymi jakie dostaną. Nie trzeba być uczestnikiem kursu, żeby wziąć udział w trasie! Zapraszamy wszystkich chętnych wędrowników. 

Komendant trasy: phm. Agnieszka Pokrzywińska

Kontakt: agnieszka.pokrzywinska@zhp.net.pl, tel. 514 020 405

Trasa XVII: Lądowa z elementami wodnymi

Dla kogo? Z, H, HS, W

Opis trasy: Wiecie kim był dh Jakóbkiewicz? Co wspólnego ma Sybir z powiatem wejherowskim? Dlaczego cesarzowa Japonii tak bardzo dziękowała wejherowianom? Tego i wiele innych rzeczy dowiecie się pokonując XVII trasę Rajdu Rodło – na lądzie, wodzie i… zobaczycie.
Serdecznie zapraszamy!

Komendant trasy: pwd. Dawid Schwann

Kontakt: dawid.schwann@zhp.net.pl, tel. 794 677 555

XXXVI Rajd Rodło i 85-lecie Chorągwi Gdańskiej ZHP

Informacje organizacyjne:

Zgłoszenia

 • Zgłoszenie należy wykonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego konkretnej trasy do 21 sierpnia 2020 r.
 • O zakwalifikowaniu się patrolu na trasę informuje komendant danej trasy.
 • Zgłoszenie jest kompletne dopiero po wpłacie wpisowego. 
 • Liczba miejsc na trasach ograniczona.

Formularze są dostępne w części „Zgłoszenia na Rajd Rodło 2020” (niżej na stronie).

Wpisowe

Każdy uczestnik ma obowiązek opłacenia dodatkowej składki członkowskiej zadaniowej w wysokości:

 • Trasa 1: 220 zł
 • Trasa 2: 15 zł
 • Trasa 3: 15 zł
 • Trasa 4: 65 zł
 • Trasa 5: 65 zł
 • Trasa 6: 15 zł
 • Trasa 7: 15 zł
 • Trasa 8: 15 zł
 • Trasa 9: 15 zł
 • Trasa 10: 15 zł
 • Trasa 11: 15 zł
 • Trasa 12: 15 zł
 • Trasa 13: 15 zł
 • Trasa 14: 15 zł
 • Trasa 15: 20 zł
 • Trasa 16: 15 zł
 • Trasa 17: 25 zł

Dodatkową składkę członkowską zadaniową należy przekazać na rachunek bankowy ZHP Chorągwi Gdańskiej nr 97 1240 5400 1111 0010 6445 1162 prowadzony w Banku PeKaO SA. do 21 sierpnia 2020.

W treści operacji bankowej należy podać informację: Dodatkowa składka członkowska zadaniowa (lub DSZC) – RODŁO 2020 + trasa nr […] oraz imię i nazwisko uczestnika lub nazwa / numer patrolu.

Wyżywienie

W ramach wpisowego organizator zapewnia dwa obiady (sobota i niedziela). Śniadania i kolacje należy zorganizować we własnym zakresie.

Dojazd

We własnym zakresie.

Dodatkowe informacje

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową plakietkę.

Ramowy plan Rajdu Rodło 2020
12-13 września

 
 

12 września – współzawodnictwo uczestników na trasach

13 września:

9:00 – msza św. w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
10:30 – wspólny przemarsz ulicami Gdańska spod Fontanny Neptuna na błonie pod Europejskim Centrum Solidarności
11:30 – uroczysty apel z okazji 85. rocznicy założenia Chorągwi Gdańskiej ZHP z udziałem zaproszonych gości
12:15 – wspólna zabawa w „miasteczku zlotowym”, koncerty, Turniej Komend Hufców 
15:00 – koniec XXXVI Rajdu Rodło

Zdobądź Chorągwianą Odznakę „Rodło”

W sierpniu 1932 roku w Berlinie kierownictwo Związku Polaków w Niemczech przyjęło na swój znak projekt graficzny Janiny Kłopockiej: stylizowany biały bieg Wisły na czerwonym tle, u nasady dolnej poprzecznej kreski – maleńki występ, oznaczający Kraków – symbol państwa i kultury polskiej. Nazwę dla nowego znaku wymyślił znany i współcześnie Edmund Jan Osmańczyk, wówczas redaktor „Młodego Polaka w Niemczech”.

Znak RODŁA wyrażał wolę powrotu do Macierzy. Był symbolem Polaków żyjących na swoim, ale wśród obcych: na Warmii i Mazurach, Kaszubach i Śląsku, na Ziemi Babimojskiej, Złotowskiej, Międzyrzeckiej, na Powiślu i Pomorzu Zachodnim. Wierzyli oni do końca, że Polska wróci nad Odrę i Bałtyk. Bez tych ludzi, którzy pielęgnowali i rozwijali rodzime tradycje, bez ich heroicznej walki niewiele pozostałoby śladów polskości na ziemiach zachodnich i północnych.

Regulamin Chorągwianej Odznaki Rodło

Święto Chorągwi

Święto Chorągwi tradycyjnie odbędzie się po zakończeniu Rajdu Rodło. W tym roku zostanie odprawiona uroczysta msza święta w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, a następnie reprezentacja chorągwi, na czele z Drużyną Reprezentacyjną, przemaszeruje spod pomnika Neptuna przy Długim Targu na miejsce apelu w okolicy Europejskiego Centrum Kultury. Po apelu nastąpi otwarcie wystawy „Pomorze w mundurze. Bohaterowie Ziemi Gdańskiej w harcerskich mundurach” oraz koncerty plenerowe: Harcerskiej Orkiestry Dętej z Tczewa, Orkiestry z Kwidzyna oraz wybranych zespołów – reprezentacji drużyn chorągwi. Jedną z oczekiwanych atrakcji będzie Turniej Komend Hufców, na której przedstawiciele lokalnych harcerskich władz zmierzą się w niezwykłych konkurencjach. Oczywiście nie zabraknie poczęstunku i okazji do zabawy!

Całość przedsięwzięcia zostanie zorganizowana zgodnie z wymogami sanitarnymi, dlatego prosimy wszystkich uczestników o zabranie ze sobą maseczek oraz o częstą dezynfekcję rąk.

Regulamin bezpieczeństwa Rajdu RODŁO

 

Projekt „Bohaterowie Ziemi Gdańskiej w harcerskich mundurach” dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Projekt „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Działanie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wystawa plenerowa „Pomorze w mundurze. Bohaterowie Ziemi Gdańskiej w harcerskich mundurach”

Wystawa plenerowa „Pomorze w mundurze. Bohaterowie Ziemi Gdańskiej w harcerskich mundurach” będzie miała swoje uroczyste otwarcie podczas Święta Chorągwi – 13 września 2020 roku. Będzie to upamiętnieniem rocznicy nadania chorągwi imienia Bohaterów Ziemi Gdańskiej, powstania pierwszych drużyn na ziemiach gdańskich oraz otwarcia Domu Harcerza. Dzięki skupieniu się wokół kluczowych postaci oraz tematów, które są ważne i aktualne do dzisiaj, wystawa pokaże, jak codzienna harcerska praca wpływa na otoczenie, na „zmienianie świata”.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane materiały zainteresują nie tylko członków chorągwi, ale również gdańszczan i turystów, którzy od 14 września będą mogli oglądać wystawę w plenerze – przy ulicy Ogarnej.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

20181124_Maciej-Kolek_ZJAZD_CHGD_-2690

hm. Tomasz Michałowski

z-ca komendanta
20181124_Maciej-Kolek_ZJAZD_CHGD_-2692

hm. Katarzyna Musyt-Łanowska

z-ca komendant ds. finansów
20181124_Maciej-Kolek_ZJAZD_CHGD_-2694

hm. Agnieszka Święcicka

z-ca komendanta ds. programu
20181124_Maciej-Kolek_ZJAZD_CHGD_-2691

hm. Alina Cyrzon

z-ca komendanta ds. tras rajdowych
hm. Edwarda Serszeń-Konderla

hm. Edwarda Serszeń-Konderla

członek komendy ds. seniorów
IMG_8988

phm. Aleksandra Guzik-Kobiela

członek komendy ds. promocji
cropped-artur-harc-1

hm. Artur Lemański

członek komendy ds. święta chorągwi

 

Zadanie jest finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

Gdansk

 

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl