Sopocki Wolontariusz Roku 2011

Kategorie:
Data publikacji:

5 grudnia w Urzędzie Miasta Sopotu odbyły się sopockie obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas tegorocznego święta Tytuł Wolontariusza Roku 2011 (wolontariat indywidualny) otrzymała phm. Joanna Kucharska, instruktorka Hufca ZHP Sopot – zastępczyni Komendantki Hufca ds. organizacyjnych oraz drużynowa 343 Wielopoziomowej Sopockiej Drużyny Harcerskiej "Chorda" i 143 Sopockiej Gromady Zuchowej "Wesołe Tygryski". W kategorii "Wolontariat grupowy" nominowany był Inspektorat Ratowniczy Hufca ZHP Sopot, który otrzymał wyróżnienie.

Druhna Joanna została nagrodzona za: pracę w Komendzie Hufca (jest osobą, która organizuje rzeczy niemożliwe w 3 minuty); prowadzenie drużyny harcerskiej i gromady zuchowej, na których pomoc i zaangażowanie można liczyć w każdej chwili; zorganizowanie kursu zastępowych i przybocznych, gdzie przyszli funkcyjni drużyny zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności oraz organizację Harcerskiej Akcji Letniej Hufca ZHP Sopot – Kolonii Zuchowej w Leśnej Hucie i Obozu Harcerskiego w Wińcu, w których uczestniczyło łącznie 167 osób.

Tytuł Wolontariusza Roku 2011 został wręczony przez panią Główną Specjalistkę ds. organizacji pozarządowych Marzenę Piotrowicz. Nagrodą jest półroczny karnet na spektakle do Teatru Off De Bicz w Sopocie, album z grafikami Pera Dahlberga oraz list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Sopotu.
Imprezę uswietnił występ zespołu "Remont Pomp" oraz film o wolontariacie "To ważne".

Serdecznie gratulujemy phm. Joannie Kucharskiej i życzymy uśmiechu i energii do dalszego działania!

pwd. Marta Bednarska

Komendantka Hufca ZHP Sopot
(dumna ze swojej instruktorki)

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

Start Hufca Starogard Gdański

Hufiec ZHP Starogard Gdański rozpoczął rok harcerski biwakiem w Pelplinie, który odbył się w dniach 11-13.10.2019. Drużyny dzielnie pokonywały różnego rodzaju zadania i rywalizowały o

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl