„Sopockie serce” dla Hufca ZHP Sopot

Podczas dorocznego koncertu dla Mieszkańców rozstrzygnięty został konkurs o nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu „Sopockie Serce”. Nagroda od wielu lat przyznawana jest organizacji pozarządowej, która osiągnęła szczególne sukcesy lub w sposób wyjątkowy zaangażowała się w działania na rzecz sopockiej społeczności i miasta Sopotu. W tym roku wyróżnienie trafiło do Hufca ZHP Sopot.

Portal Sopot.pl:

„Przyznając nagrodę prezydent Jacek Karnowski skierował do zwycięzców m.in. te słowa: „Chcę podziękować i wyrazić dumę z postawy harcerzy, którzy w tym trudnym czasie pandemii, oprócz swojej stałej działalności, z wielką determinacją i siłą zaangażowali się w niesienie pomocy mieszkańcom naszego miasta. To dzięki Wam, Drodzy Harcerze, dzięki Waszej pomocy, także Waszej współpracy z samorządem, wielu najbardziej potrzebujących mieszkańców, najuboższych, starszych, schorowanych, często uwięzionych w swoich domach otrzymało paczki żywnościowe, maseczki, przyłbice, środki dezynfekujące, oczekiwane zakupy artykułów żywnościowych i leków.

Jednak co najważniejsze, ofiarowaliście mieszkańcom Sopotu życzliwość, uśmiech, troskę, poświęciliście czas i siły, okazaliście otwarte serca dla drugiego człowieka.

Dziękuję także za pomoc, którą otoczyliście dzieci i młodzież szkolną, w tym bardzo trudnym dla nich czasie. Pomagaliście im w nauce, służyliście wiedzą, dając im możliwość korzystania z korepetycji online.

Drodzy Harcerze, dziękuję Wam z całego serca, jako prezydent Sopotu, a także w imieniu mieszkańców naszego pięknego miasta.”