Spotkanie osób zainteresowanych programem profilaktycznym #3maj_się_szlaku

Kategorie:
Data publikacji:

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane programem profilaktycznym #3maj się szlaku na pierwszą część szkolenia – wprowadzenie w profilaktykę. Zapraszamy kadrę drużyn – Drużynowych, Przybocznych, którzy chcieli by zyskać nową wiedzę oraz wstęp do ciekawego narzędzia.

Kiedy: 15 czerwca 2024 (sobota)
Godzina: 09:00 – 16:00 (z przerwą)
Gdzie: centrum Gdańska

Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do kontaktu: program@gdanska.zhp.pl
hm. Weronika Nadzikiewicz – szefowa zespołu programowego Chorągwi Gdańskiej. 

Podstawową formą pracy w ramach programu będzie metoda harcerska oraz System Instrumentów Metodycznych, który jest tez wykorzystywany przez placówki nie harcerskie.

Działania będzie wspierał Chorągwiany Zespół ds. profilaktyki
W skład zespołu wchodzą osoby, które w poprzednich latach uczestniczyły w jego pracach, tzn. nad wypracowaniem programu do Rekomendacji Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom i osoby, które postanowią do niego dołączyć w tym roku i zostaną do niego zaproszone przez szefa zespołu.

Więcej o programie profilaktycznym na stronie www.

W III pierwszych etapach skupiliśmy się nad wypracowaniem Programu, obecny IV etap będzie poświęcony ocenia jakości Programu i jego skuteczności w zapobieganiu uzależnieniom i kryzysom zdrowia psychicznego.

Etap IV będzie poświęcony testowaniu w nowych grupach, ewaluacji i współpracy z KCPU w zakresie uzyskania rekomendacji dla opracowanego przez ZHP Chorągiew Gdańską Programu.

Projekt dofinansowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przeciwdziałania Narkomani dla Gminy Miasta Gdańsk na lata 2024-2026.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl