Św. Mikołaj odnaleziony pod Lęborkiem!

W dniach 9 – 11 grudnia 210 uczestników XXVII Rajdu z Mikołajem poszukiwało żony św. Mikołaja (porwanej przez bandę Leśnego Dziada) i szukały sposobu, by pomóc mu odzyskać pamięć.

Organizatorzy przygotowali 3 trasy w okolicach Lęborka. Zuchy rozpoczęły poszukiwania wokół Wicka, harcerze zaczęli od wsi Garczegorze, a wędrownicy w okolicy Tawęcina. Wspólnymi siłami, po pokonaniu wielu trudności Pani Mikołajowa została odnaleziona, a św. Mikołaj odzyskał pamięć dzięki specjalnej miksturze.
W Rajdzie, oprócz patroli z Hufca ZHP Sopot wzięły udział patrole z Hufca ZHP Lębork, Hufca ZHP w Szczecinku, Hufca ZHP Gdańsk – Śródmieście oraz z ZHR z Gdyni.
Po apelu kończącym Rajd uczestnicy ruszyli do domów, pewni, że święta się odbędą, a św. Mikołaj nie zapomni ich listów.

Serdeczne podziękowania dla organizatorki Rajdu sam. Martyny Zakrockiej oraz komendantów tras: pwd. Martyny Radomskiej, pwd. Artura Haponiuka i ćw. Jakuba Starostki.

pwd. Marta Bednarska
Komendantka Hufca ZHP Sopot