Sztuka rozmawiania

Kategorie:
Data publikacji:

W ubiegły weekend kadra hufców Chorągwi Gdańskiej zebrała się, by przećwiczyć swoje umiejętności z zakresu komunikacji. Kurs kształtujący umiejętności liderskie objął dwunastu uczestników z pięciu hufców.

Sopocki Scout Hostel w dniach 21-22 września był świadkiem mnóstwa rozmów – zarówno tych naturalnych, które dzieją się niezależnie od formy kształceniowej, jak i symulowanych w postaci scenek. To właśnie te drugie stanowiły podstawę zdobywania praktycznych umiejętności liderskich przez uczestników kursu, który odbywał się w Sopocie. Instruktorzy i kadra harcerska ćwiczyła swój warsztat kompetencji miękkich w celu lepszej pracy z kadrą, z którą na co dzień pracuje. Kurs był objęty akredytacją Szkoły Instruktorskiej Chorągwi Gdańskiej Macierzysta Akademia Kształcenia, której kadra stanowiła komendę kursu – hm. Tomasz Papaj oraz hm. Jacek Grzebielucha.

Moduł I kursu Lider+ jest podstawowym programem kursów kształtujących umiejętności przywódcze, opracowanym przez Centralną Szkołę Instruktorską ZHP. W jego treściach znaleźć można kwestie dotyczące udzielania informacji zwrotnej, motywowania czy rozwiązywania problemów w pracy z dorosłymi wolontariuszami.

Kurs został dofinansowany ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych, przy współpracy z Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
hm. Jacek Grzebielucha

Fot. Kamil Jasiński, Jacek Grzebielucha

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl