Turniej św. Jerzego

Kategorie:
Data publikacji:

20/21 kwietnia 2018 r. w Piecach odbył się Turniej św. Jerzego – patrona harcerzy i skautów na całym świecie. Organizatorem był Hufiec ZHP Czarna Woda. W wydarzeniu uczestniczyły trzy gromady zuchowe oraz cztery drużyny harcerskie.

Pierwszego dnia kreatywne i pełne zapału zuchy zrobiły olbrzymiego smoka, a wieczorem poszły na spacer, podczas którego spotkały św. Jerzego. Kolejnego dnia odbyło się pasowanie na szlachetnych i prawych rycerzy, a po nim turniej rycerski. Niestety okazało się, że podczas tych zmagań niespodziewanie gad uciekł. Zatem zuchy po turnieju poszły go szukać.

Harcerze i harcerze starsi w piątkowy wieczór podjęli próbę odszukania motywów chrześcijańskich w filmie „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”, powstałego na podstawie książki dla dzieci autorstwa C.S. Lewisa. Następnie uczestnicy turnieju tworzyli herby, na których widniały elementy obrzędowości zastępu, wybrane postaci z filmu oraz symbol odnoszący się do lwa – prawowitego władcy. Sobotnie przedpołudnie harcerze spędzili w urokliwych okolicach wsi Piece – nad jeziorem Trzechowskim. Tam czekały na zastępy różnorodne zadania turniejowe. Po zmaganiach w terenie na uczestników czekało sprawdzenie swoich umiejętności z łucznictwa oraz wspólne ognisko z kiełbaskami. Turnieju św. Jerzego zakończył się uroczystym apelem, podczas którego zostały wręczone dyplomy oraz nagrody dla zwycięskich zastępów  i szóstek.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Dorota Skrzyńska
Szef zespołu promocji
Hufca ZHP Czarna Woda

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

XVII Mistrzostwa Pływackie

Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Gdańskiej ZHP.Znowu.To już XVII edycja.Ta sama lokalizacja, ci sami organizatorzy, ta sama pizza. Odgrzany kotlet? Absolutnie nie!Mimo stałych elementów w tym roku

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl