Urodziny Hufca ZHP Tczew

Kategorie:
Data publikacji:

10 grudnia 2011 roku o godz. 15:00 w Centrum Kultury i Sztuki  w Tczewie rozpoczęły się uroczystości  z okazji 80-lecia powołania Hufca ZHP Tczew.

Na uroczystości przybyli przedstawiciele władz samorządowych, duchowni, dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, przedstawiciele służb publicznych, Komendantka i członkowie Komendy Chorągwi Gdańskiej, komendanci sąsiednich hufców,  właściciele firm, prywatni sponsorzy, instruktorzy, harcerze, zuchy, rodzice, przyjaciele harcerstwa oraz liczne grono instruktorów i harcerzy działających w hufcu w latach ubiegłych.

Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu harcerskiego. Później zebrani goście mieli okazję obejrzeć pokaz multimedialny przedstawiający zarys historii hufca tczewskiego. Następnie wręczono podziękowania osobom współpracującym i wspomagającym hufiec. Nie zapomniano też o drużynowych, przybocznych i instruktorach czynnie działających obecnie w hufcu.

Po oficjalnych wystąpieniach zaproszonych gości odbyła się krótka konferencja „Współczesny skaut”. Na koniec obchodów każde środowisko hufca zaprezentowało się na scenie. Mieliśmy okazję wysłuchać koncertu  Harcerskiej Orkiestry Dętej, zobaczyć  dzień z  życia zuchów na biwakach i zbiorkach, pokaz paradnej musztry harcerskiej, taniec hula i prezentacje słowno-muzyczne drużyn. Po prezentacjach goście mogli  pokrzepić się kawą i herbatą oraz spróbować ciast wykonanych przez harcerzy.  Na pożegnanie odbył się pokaz fireshow zaprezentowany przez kadrę hufca.  

Przez cały czas goście mogli obejrzeć wystawę o historii hufca. Zgromadzone zostały zdjęcia, dokumenty, kroniki oraz mundury. Oprócz tego każda z drużyn zaprezentowała swoje trofea, dokonania i klimat drużyny tworząc niepowtarzalne stanowiska na wystawie. Pojawił się więc namiot i sprzęt biwakowy, łódeczka Optymist z pełnym ożaglowaniem, gitary, zdjęcia, kroniki, puchary, medale, dyplomy i, jak przystało na współczesnego skauta, pojawiły się laptopy z prezentacjami multimedialnymi poszczególnych drużyn. Wystawę obejrzało około 400 osób. Tych którym, nie udało się obejrzeć wystawy, zapraszamy do siedziby Hufca  (każda środa w godzinach  18:00-20:00, do końca roku) ul. Wojska Polskiego 18A.

Obchody zakończyły się dziękczynną mszą świętą w niedzielę, w kościele pw. Najświętszej Marii Panny.

phm. Renata Zapart-Kornas
Komendantka Hufca ZHP Tczew

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

Start Hufca Starogard Gdański

Hufiec ZHP Starogard Gdański rozpoczął rok harcerski biwakiem w Pelplinie, który odbył się w dniach 11-13.10.2019. Drużyny dzielnie pokonywały różnego rodzaju zadania i rywalizowały o

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl