Warsztaty opiekunów prób phm i hm

16 czerwca w Gdańsku odbyły się warsztaty dla opiekunów prób podharcmistrzowskich i harcmistrzowskich organizowane przez Chorągwianą Komisję Stopni Instruktorskich oraz Macierzystą Akademię Kształcenia.

Uczestnicy zaczęli dzień od oglądania Gdańska z nieco innej strony i wybrali się na spływ kajakowy po Motławie. Wszystko dlatego, że warto czasem zmienić perspektywę 😉 Potem przenieśli się do Dom Harcerza i rozmawiali, dyskutowali i zgłębiali wszystkie tajemnice dobrej próby. Omawiali także, jaki powinien być dobry opiekun i jak dopasować zadania do wymagań.

Dyskusje były tak gorące, że po zakończeniu warsztatów grupa chętnych została jeszcze dłużej, by wspólnie przedyskutować nurtujące tematy, na które nie starczyło czasu. Dziękujemy organizatorom za warsztaty, a uczestnikom życzymy powodzenia w tej ważnej roli opiekuna próby!