Watra Wędrownicza 2019

W ubiegły weekend zakończył się jubileuszowy 20. Zlot Wędrowniczej Watry, w którym wzięli udział wędrownicy z naszej chorągwi. Stanowili oni aż 15% wszystkich uczestników!

Tegoroczny zlot rozpoczął się obrzędowym rozpaleniem watry oraz koncertem zespołu Harc Band i Kwiat Jabłoni. Podczas watry wędrownicy mieli szansę poszerzyć swoje horyzonty uczestnicząc w zajęciach o najróżniejszych tematach. Zajęcia z autofonologiem, „Harcerz w biznesie – podstawy lean managementu”, czy „ACT GREEN” promujące European Jamboree 2020, to tylko niektóre z nich.

Wieczorami w kawiarence u akademików panował niezwykły klimat. Wędrownicy głośno śpiewali, grali na gitarach, harmonijkach i bębnach. Na zakończenie zlotu wszyscy uczestnicy spotkali się o świcie, aby poznać przyszłorocznego komendanta wędrowniczej watry oraz tegoroczną drużynę Primus Inter Pares. Watra była dla wędrowników chwilą na refleksje, zawiązanie nowych znajomości oraz odpoczynek.

Z harcerskim pozdrowieniem,
dh. Aleksandra Comblik,