WędroNocka w Hufcu Gdańsk-Śródmieście

Kategorie:
Data publikacji:

„Tegoroczna Wędronocka vol. 7 minęła mi w duchu DMB. Wszystkimi czterema drużynami wędrowniczymi naszego hufca zrobiliśmy sprawną aktualizacje co u każdego z nas słychać – dzięki grze w bingo, podczas wędrówki plażą na gdańskich Stogach 🏖️ A wędrówka ta była dla mnie jedyną w swoim rodzaju, bo pierwszy raz widziałam, żeby podczas jednej trasy odbyły sie aż 4 różne obrzędy różnych drużyn 🥹

Po tej dawce emocji i kilometrów ugotowaliśmy wspólnie ogromną obiadokolację! A wieczorem wpadł do nas hm. Marek Kaczanowski z kolegami Koniem i Falą, aby wspólnie pośpiewać i pogadać jak oni kiedyś podchodzili do muzyki, śpiewu, festiwali i konkursów harcerskich 🎤🎸 Miałam okazje pooglądać nagrania z ich występów, zobaczyć zdjęcia w kronice, dostaliśmy teksty ich autorskich utworów i wiele wskazówek jak my możemy spróbować swoich sił w tworzeniu artystycznych rzeczy ✨ Ale przede wszystkim wyśpiewałam sie za wszystkie czasy! W rezultacie razem z 5 innymi osobami utworzyliśmy zespół, którym wystąpimy na Festiwalu Hufca! Poczułam ogromną motywacje do działania. Do późnego wieczora gadaliśmy nam pomysłami z czym wystąpić!

A następnego dnia nie zwolniliśmy tempa, bo nasza Namiestniczka przeprowadziła warsztaty jak być dobrym opiekunem prób wędrowniczych 🔥 Doświadczyłam ogromnej wymiany myśli, poznałam kilka nowych osób z innych drużyn i przede wszystkim wróciłam do domu z bólem policzków od uśmiechania się 🥰” – tak o sobotnim wieczorze i niedzielnym poranku opowiada druhna Ewa Sobieniak z 44 Drużyna Wędrownicza Ŝtuparo.

Fot. Jan Flasiński, Marysia Flasińska, Ula Haber

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl