Wielka ucieczka czyli Start Harcerski 2016/2017 Hufca ZHP Kwidzyn

Kategorie:
Data publikacji:
Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Kwidzynie wystartował! Tegoroczny harcerski i zuchowy start rozpoczął się biwakiem w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie. Dzięki uprzejmości pana dyrektora Wiesława Kity, mogliśmy „opanować” budynek szkoły na harce i nocleg. Zwykłe klasy zamieniły się w escape room , a sala gimnastyczna w hotstel pod znakiem lilijki.

Organizacja działania była 7 KDH „Nieliczni” pod wodzą dh Ewy Pokrzeptowicz i Komendy Hufca. Komendantem biwaku był pwd.Adam Mulik, gawędziarz. Piątkowy wieczór to wspomnienie Szarych Szeregów i prezentacja drużyn. Gra miejska rozpoczęła się powitalnym apelem i integracyjnym podziałem przeszło 170 osobowej braci z drużyn i gromad przybyłych na start.

Po raz pierwszy na starcie stanęła próbna drużyna harcerska z Gardei i próbna gromada z Tychnów.

Dzięki wyznaczonej trasie każdy zuch i harcerz mógł przypomnieć sobie wszystkie najważniejsze miejsca związane z harcerstwem w naszym mieście : ILO, Skwer Harcerzy, siedzibę Hufca . Dzięki zadaniom musieliśmy się wykazać znajomością szyfrów, pląsów, znaków patrolowych, musztry i dyscypliny. W tle startu byli rowerzyści , TVP, Mareza, historia, flash mob na kwidzyńskim deptaku i nowe przyjaźnie. Tegoroczna myślą przewodnią i harcersko – instruktorskim życzeniem jest „wielka ucieczka” z escape roomu (o ucieczkę z danego pomieszczenia, z którego można było uciec wyłącznie po rozwikłaniu wszystkich zagadek i rebusów) czy jak kto woli ucieczka z „wirtualnego życia” i dogonienie, odkrycie tego, co jest sensem harcowanie : piękno przyrody, przyjaźni, służby i rozwijania indywidualnych talentów. Praca z Prawem harcerskim i Prawem Zucha jest naszym wyznacznikiem i pomocą , byśmy mogli nasze tegoroczne cele osiągnąć. Czuwamy!
 

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
hm. Dorota Łoś
Hufiec ZHP Kwidzyn

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności

Skarpetki dla Świętego Mikołaja!

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę nowych skarpetek  dla osób potrzebujących. Skarpetki przekażemy do Stowarzyszenie Opiekuńczo- Resocjalizacyjne „Prometeusz”. Gdyby każda osoba z Chorągwi Gdańskiej przyniosła jedną

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl