Wizyta studyjna w Poznaniu

Kategorie:
Data publikacji:

W weekend 14-16 czerwca instruktorzy z naszej chorągwi pojechali na drugą już wizytę studyjną w ramach projektu „Zrób to” dofinansowanego ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Tym razem odwiedziliśmy Poznań.

Wśród 40-osobowej grupy znaleźli się instruktorzy z Hufca ZHP Bytów, Hufca ZHP Gdańsk-Portowa, Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście, Hufca ZHP Gdynia, Hufca ZHP Kościerzyna, Hufca ZHP Miastko, Hufca ZHP Rumia, Hufca ZHP Sopot, Hufca ZHP Starogard Gdański, Hufca ZHP Tczew, Hufca ZHP Wejherowo, Hufca ZHP Ziemi Słupskiej, a także członków Gdańskiego Harcerskiego Kręgu Akademickiego „Flavio Note”.

Uczestnicy dowiedzieli się, jakie działania są podejmowane, by aktywizować mieszkańców, poznali misję Centrum Inicjatyw Młodzieżowych i Międzykulturowych oraz pomysły Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Spotkali się także z przedstawicielami Fundacji 1 Uniwersytet, którzy przedstawili swoje pomysły na projekty młodzieżowe w środowisku akademickim.

Oprócz wykładów i zajęć o samorządności był również czas przeznaczony na spacer z przewodnikiem oraz warsztaty z robienia słynnych Rogali Świętomarcińskich. To był udany wyjazd i mimo zapowiadanych burz – pogoda dopisała!

Zapraszamy na kolejną wizytę studyjną już w październiku!

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!
pwd. Justyna Wiedrycka
Uczestniczka wyjazdu

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności hufców

Start Hufca Starogard Gdański

Hufiec ZHP Starogard Gdański rozpoczął rok harcerski biwakiem w Pelplinie, który odbył się w dniach 11-13.10.2019. Drużyny dzielnie pokonywały różnego rodzaju zadania i rywalizowały o

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl