Wolontariuszka Roku w Gdańsku

Kategorie:
Data publikacji:
Blisko tysiąc osób przyszło w poniedziałkowy wieczór do gmachu Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance na 10. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan. Prezydent Paweł Adamowicz przedstawił wyniki konsultacji społecznych poświęconych inwestycjom w latach 2015 – 2020.


Było to jubieuszowe – dziesiąte – Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan. Znaczącą część uczestników stanowili przedstawiciele Rad Dzielnic, organizacji pozarządowych, placówek oświatowych, a także duchowni i urzędnicy miejscy.
 
W trakcie uroczystości wręczono wyróżnienia i nagrody dla najaktywniejszych wolontariuszy i firm działających na rzecz wolontariatu w Gdańsku. Wolontariuszką Roku okrzyknięto Paulinę Mrozik, działającą m.in. w fundacji DrClown, a Wolontariuszem Roku – Marka Pieńkowskiego ze stowarzyszenia Studencka Odpowiedzialność Społeczna. Najlepszym Kooordynatorem Wolontariuszy została Klaudia Suliborska z fundacji Mam Marzenie. Nagrodzono też firmę Energa za zachęcanie pracowników i wspieranie ich działalności wolontaryjnej, a także Klub Wolontariatu przy Gimnazjum nr 29 za aktywność wolontariacką w szkołach. Wyróżnienia trafiły do Zuzanny Dubiak z Centrum Wolontariatu Caritas i Estery Wielgat z "Mrowiska".

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności

Skarpetki dla Świętego Mikołaja!

Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę nowych skarpetek  dla osób potrzebujących. Skarpetki przekażemy do Stowarzyszenie Opiekuńczo- Resocjalizacyjne „Prometeusz”. Gdyby każda osoba z Chorągwi Gdańskiej przyniosła jedną

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl