WYdrukujMY przyłbice – zbieramy środki na przyłbice dla służb medycznych

Kategorie:
Data publikacji:

Od 2 kwietnia w Domu Harcerza w Gdańsku pełnoletni członkowie Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Gdańskiej pełnią służbę przy pakowaniu przyłbic, które następnie w paczkach po 25 sztuk wysyłane są do szpitali – w pierwszej kolejności przyłbice trafią do placówek na terenie województwa pomorskiego, później także do szpitali na terenie całego kraju.

Teraz zaczynamy także drukować przyłbice, aby przyspieszyć proces zaopatrywania szpitali. Przyłbice drukowane drukarką 3D są bardziej trwałe, a wykonuje się je z filamentu – to właśnie na zakup tego materiału przeznaczymy zebrane środki.

1 tuba filamentu (1 kg) = 70 zł.
1 kg filamentu = 16 przyłbic wydrukowanych na drukarce 3D.

Za uzbieraną kwotę zdołamy wyprodukować ponad 11 tysięcy przyłbic!

Naszą zbiórkę wspomóc można na dwa sposoby:

  1. Wpłacić na zrzutkę.
  2. Przekazać darowiznę na konto ZHP Chorągwi Gdańskiej tytułem: „Darowizna na cele statutowe” (nr konta: 72 1240 5400 1111 0010 9010 3068)

Harcerze pełnią dyżury codziennie w holu Domu Harcerza, dzieląc się obowiązkami – najpierw dezynfekują przyłbicę oraz specjalne plastikowe paski, które służą do łączenia poszczególnych elementów. „Paczka” składa się z przyłbicy, plastikowego elementu łączącego oraz dwóch gumek, na końcu dokładana jest także instrukcja. Osoba zajmująca się pakowaniem układa cały zestaw na maszynie i zgrzewa folię, w którą wszystkie elementy są opakowywane. W Domu Harcerza mają pojawić się kolejne zgrzewarki, by przyspieszyć proces zaopatrywania szpitali w niezbędne elementy ochronne. Maszyna do pakowania i zgrzewania została wypożyczona przez firmę Vincent i umożliwia sterylne opakowanie przyłbic, które do tej pory dostarczała dla nas grupa Podaruj Przyłbicę Szpitalowi. Środki zebrane podczas zbiórki sprawią, że mając dostęp do przyłbic z dwóch źródeł, usprawnimy proces zaopatrywania szpitali w niezbędne elementy ochronne.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl