Wystawa plenerowa „Pomorze w mundurze. Bohaterowie Ziemi Gdańskiej w harcerskich mundurach”

Chorągiew Gdańska ZHP serdecznie zaprasza na wystawę plenerową „Pomorze w mundurze. Bohaterowie Ziemi Gdańskiej w harcerskich mundurach”, podczas której przybliżymy sylwetki twórców i propagatorów idei Harcerstwa na Pomorzu.

2020 to rok wielkich podsumowań w Chorągwi Gdańskiej – rok okrągłych rocznic i doskonały moment, by zatrzymać się w pędzie i spojrzeć w tył na nadzwyczajne osiągnięcia instruktorów, którzy byli tu przed nami, na ich pracę i niejednokrotnie ogromne poświęcenie dla dobra Ojczyzny. Jak to wszystko się zaczęło? Skąd Harcerstwo wzięło się w Gdańsku i okolicach i jak formowało się przez lata, by dotrzeć aż do momentu, w którym jesteśmy teraz? O tym opowiada nasza wystawa.

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 13 września podczas XXXVI Rajdu Rodło Chorągwi Gdańskiej ZHP na błoniach przy Europejskim Centrum Solidarności. Od 14 września do połowy listopada wystawa będzie prezentowana na Placu Tadeusza Polaka przy Domu Harcerza w Gdańsku.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.