XLVI Spartakiada Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich

Kategorie:
Data publikacji:
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na XLVI Spartakiadę Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich, która odbywać się będzie w dniach 27-30 września br. w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku.

Zachęcamy do odwiedzenia nas w trakcie realizacji dziesiątek zadań zespołowych, w szczególności w piątek w ciągu całego dnia lub w sobotę w godzinach popołudniowych.

Dodatkowo serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w apelu zakończeniowym tego wydarzenia, który przy udziale władz regionu, sponsorów wydarzenia oraz ponad 250 uczestników współzawodnictwa, odbędzie się 30 września (niedziela) o godzinie 11:00 na placu głównym HOM.

Spartakiada Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich jest coroczną imprezą organizowaną przez Wydział Wychowania Wodnego i Morskiego Chorągwi Gdańskiej ZHP. Jest ona zwieńczeniem całorocznej pracy drużyn.

W Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku spotyka się ze sobą ponad 250 zuchów, harcerzy i wędrowników specjalności wodnej z terenu naszego województwa. Rywalizują oni w czterech kategoriach wiekowych obejmujących dzieci i młodzież od 8 do 19 roku życia.

Spartakiada poprzez konkurencje, takie jak regaty żeglarskie, wioślarskie, turnieje sprawnościowe i wiedzy ogólnej pomaga wychować ludzi zmotywowanych do ciągłego samorozwoju oraz wykorzystujących zalety pracy zespołowej.

Zmagania na wodzie i lądzie rozwijają zainteresowania, hartują charaktery i kształtują nawyki rywalizacji w duchu fair play.

phm. Przemysław Kotecki
Z-ca rzecznika prasowego
Choragiew Gdańska ZHP
tel. +48 606 916 323
przemyslaw.kotecki@zhp.net.pl
 

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

Najnowsze wpisy

Aktualności Chorągwi

Dzień Myśli Braterskiej

Dziś na całym świecie obchodzone jest wielkie święto przyjaźni – Dzień Myśli Braterskiej. W dniu urodzin naszych założycieli, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave

Czytaj więcej »

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Jacek Grzebielucha jacek.grzebielucha@zhp.net.pl