XXXVI Szałamaja – Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej

Kategorie:
Data publikacji:

Za nami XXXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej – SZAŁAMAJA. 

Na weekend 28.02-01.03.2020 r. do Kwidzyna przyjechali harcerze i harcerki z całej Polski, m.in. z Warszawy, Łodzi, Koszalina, Jaktorowa, a także z pobliskich miejscowości – ze Sztumu, Starogardu Gdańskiego czy Grudziądza; łącznie było nas wszystkich ponad pół tysiąca. 

W piątkowy poranek festiwal rozpoczęła kategoria zuchowa, podczas której zaprezentowali się najmłodsi – zuchy i zespoły w wieku 6-9 lat. Zwycięzcami zostały wszystkie gromady, poziom był naprawdę wyrównany, a piosenki prezentowane były z ogromną radością i zaangażowaniem. 

XXXVI OFPHTiPŚ został oficjalnie otwarty piosenką Szałamaja. Przewodniczący Rady Chorągwi Gdańskiej, hm. Wojciech Mokwa, w imieniu Komendanta Chorągwi Gdańskiej ZHP hm. Artura Glebko, wręczył wyróżnienia Przyjaciela Chorągwi Gdańskiej ZHP Annie Kaczmarek-Okońskiej, Kamili Szwarc-Węckiej, Annie Maciejewskiej i phm. Michałowi Kosowiczowi. Tytuł Zasłużonego Instruktora Chorągwi ZHP otrzymały phm. Joanna Kierlin-Serocka i phm. Ewa Felczak. Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP wyróżniona została hm. Anna Pokrzeptowicz. 

Piątkowe popołudnie to czas prezentacji drużyn i solistów harcerskich oraz drużyn Nieprzetartego Szlaku. 

Gwiazdą wieczoru był zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Harcerskie piosenki w rockowej aranżacji porwały tłumy, a energia pod sceną jest nie do opisania, wszyscy śpiewali, skakali i tańczyli przez całe dwie godziny!

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl