Za nami druga edycja Plebiscytu Instruktorskiego „Unikatowi”

Kategorie:
Data publikacji:

Nie ma chyba człowieka, który nie spoglądałby z zachwytem na pełnię księżyca! Ma w sobie coś magicznego, utopijnego i pełnego czaru. W odniesieniu do harcerskiej służby, słowo „pełnia” można używać wielowymiarowo. Pełnię osiągają ci, którzy umiejętnie kierują swoimi działaniami do osiągnięcia celu. Tacy harcerze – właśnie na tym etapie działania – byli finalistami plebiscytu! Za nami druga Gala Plebiscytu Instruktorskiego Chorągwi Gdańskiej ZHP, druga edycja, która tym razem zabrała nas w kosmos. Sięgające krańców galaktyki emocje powoli opadają. Znamy już tegorocznych zwycięzców, ale… zgodnie ze słowami naszego komendanta hm. Artura Glebko, wygrała chorągiew, bo ma wspaniałych wolontariuszy, których pasja błyszczy na tle chabrowego nieba!

Instruktorzy skuteczni wychowawczo wspierają rozwój i własnym przykładem pokazują, że warto nieustannie piąć się w górę. Laureatką tegorocznej edycji w kategorii SKUTECZNI WYCHOWAWCZO została phm. Agnieszka Pokrzywińska z Hufca Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa.

Instruktor sprawny w działaniu – czyli taki, który potrafi skutecznie zorganizować swoją pracę i płynnie przechodzi od jednego zadania do kolejnego. Dzięki temu nie zatrzymuje się w swoich działaniach i cały czas prze do przodu. Zwyciężczynią kategorii SPRAWNI W DZIAŁANIU została hm. Weronika Pyda-Ledwoń z Hufca Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa.

Nasi nominowani już wcześniej pełnili służbę na rzecz społeczności lokalnych, ale w 2020 roku ich działania nabrały jeszcze większej mocy. Być odpowiedzialnym społecznie to właśnie rozglądać się dookoła siebie w poszukiwaniu pola do działania, wykorzystywać własne doświadczenia i umiejętności, by pomagać i aktywnie udzielać się wśród społeczności lokalnej. W kategorii ODPOWIEDZIALNI SPOŁECZNIE statuetkę odebrał pwd. Piotr Merecki z Hufca Ziemi Słupskiej.

Wolontariusze, którzy nie wychowują wprost, ale są podporą dla osób działających wychowawczo – to właśnie kadra wspierająca! Bez ogromu ich pracy i wkładu włożonego w organizacyjną i gospodarczą część naszej chorągwi dużo trudniej byłoby wykorzystać potencjał, jaki w nas drzemie. Bez kadry wspierającej bardzo trudno byłoby nam realizować Misję ZHP! Zwycięski duet KADRY WSPIERAJACEJ to pwd. Mateusz Woźniak i druh Piotr Świderski z Hufca Wejherowo.

O oprawę muzyczną gali zadbał duet zaprzyjaźniony z Hufcem Kościerzyna – Katarzyna Błaszkowska oraz Adam Szewczyk. Druga edycja plebiscytu przypadła na bardzo trudny okres. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby gala była bezpieczna dla uczestników i organizatorów.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie plebiscytu oraz Gali Unikatowi 2020, a także za przeprowadzenie transmisji live, dzięki której mogli do nas dołączyć wszyscy zainteresowani.

Czuwajcie – to znaczy postępujcie tak, by móc szczęśliwie żyć.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl