Za nami Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Wystarczy kropla”

Kategorie:
Data publikacji:

W miniony weekend nasz referat Wędrownicy Chorągwi Gdańskiej zakończył Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Wystarczy kropla”, który trwał od listopada 2023. W kursie wzięło udział 17 uczestników z 5 chorągwi, a naszą chorągiew reprezentowali wędrownicy z 8 pomorskich hufców.

Na kurs składały się trzy biwaki: listopadowy w Gdańsku, grudniowy w Gdyni oraz styczniowy w Bergen w Norwegii. Ostatni biwak był niemal w całości organizowany przez kursantów – było to wymagające i rozwijające, ale również bardzo satysfakcjonujące dla wszystkich zadanie 💪

W Bergen uczestnicy kursu spotkali się ze skautami z drużyny Nordås Steinsvik, członkami organizacji KFUK-KFUM-speidergrupper, z którymi zasiedli przy wspólnym wieczornym ognisku na śniegu. Zobaczyli panoramę miasta ze szczytu góry Fløyen, z którego następnie… zjechali na jabłuszkach 🍎 Przede wszystkim jednak wzmocnili więzi i zbudowali wspólnotę. 🔥

Hufiec ZHP Bytów im. Zawiszy Czarnego, Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa, Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego, Hufiec ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa, Hufiec ZHP Kartuzy, Hufiec ZHP Kościerzyna im. Franciszka Sędzickiego, Hufiec ZHP Rumia im. I Brygady Pancernej WP, Hufiec ZHP Tczew

Najnowsze wpisy

|BADŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO|

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Gdańska

im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej
ul. Za Murami 2-10, 80-823 Gdańsk

tel.: (58) 301 13 27

Administrator: Aleksandra Guzik aleksandra.guzik@zhp.net.pl